Статті

Не публікуйте це: які фото не можна викладати в інтернет

Обговорення

У сучасному світі, щоб отримати вичерпну інформацію про людину, досить просто відкрити його профіль у соціальній мережі. Робота, поїздки, захоплення, грошові витрати – все як на долоні.


А все тому, що багато хто до цих пір нехтує правилами інформаційної гігієни і в відкриту розповідає всьому світу, що він купив, коли і куди поїхав, де і на якій посаді працює.

Статей на цю тему сповнений інтернет, але ситуація не поспішає поліпшуватися, тому настав час для ще одного лікнепу з безпеки особистої інформації. Розкладемо все по пунктах.

Огляд OPPO Find X2: перший серед флагманів

 1. Якщо ви не топ-блогер з мільйоном підписників, то зробіть свою сторінку в соцмережі закритою, тобто доступною тільки друзям, а не всім, хто на неї зайде. Топ-блогери – найчастіше люди досвідчені і добре знають, яку інформацію можна викладати у відкритий доступ, а яку – ні. І взагалі готові до наслідків своєї публічності.
 2. Не публікуйте фотографії посадкових талонів. Авіасполучення починає відновлюватися, і багато радісно публікують на своїх відкритих сторінках посадочні талони на рейси. Найчастіше – зі штрих-кодами, номерами рейсів і прізвищами. Чим це небезпечно? Тим, що будь-яка людина, що побачилп таке фото, може при бажанні увійти в особистий кабінет і як мінімум скасувати квитки. Приємно? Ні.
 3. Те ж саме з квитками на концерти та інші заходи. Якщо в кадрі засвітився штрих-код – зловмисник легко відфотошопить його, роздрукує і пройде сам. Випадки бували .
 4. Відпускні фото у відкритому доступі – справжня знахідка для домашніх злодюжок. Фото з берега моря і підписом на кшталт: “Ще сім днів в цьому раю!” дають цілком зрозумілий сигнал злочинцям, попереджає поліція. Від геоміток у відкритому доступі теж краще відмовитися.
 5. Так само настійно не рекомендується на повний голос хвалитися новими дорогими гаджетами і побутовою технікою. Зробіть свою сторінку закритою і потім поділіться радістю з друзями.
 6. Банківські картки – не той предмет, яким варто ділитися в соціальних мережах з усіма бажаючими. Є легенда, що лицьову сторону показувати нібито можна – адже на ній немає секретного коду. Це всього лише легенда.
 7. Зрозуміло, ніяких фото документів на вашій сторінці теж з’являтися не повинно. І навіть якщо ви знайшли чийсь паспорт або водійські права і хочете відшукати власника – діє те ж правило, яке свідчить: не можна.
 8. Окремо не рекомендується публікувати на відкритих сторінках в соцмережах фото дітей – ні своїх, ні чужих. По-перше, з інтернету нічого не відкинеш, і дитина через кілька років може не дуже-то зрадіти, побачивши свої знімки в відкритому доступі. А по-друге, інформацією можуть скористатися зловмисники .
 9. Не рекомендується – і в це складно повірити! – викладати в інтернет фото ключів від квартир і машин. Фахівці впевнені, що зробити зліпок з фото з інтернету не так складно, як здається. А дізнатися, де живе людина і коли відсутня вдома, не важко – за умови, що потенційна жертва не дотримується пункти 4 і 5.
 10. Мобільний номер складно утримати в секреті, проте ділитися ним з усіма підряд теж не варто. Шахрайських схем, в яких використовується номер стільникового, досить багато, і вони постійно удосконалюються. Рекомендується обзавестися резервним номером для публічного простору і окремим, секретним номером – для рідних і близьких.
 11. Кадри, зроблені на вечірках, не повинні опинятися в публічному доступі – з тієї причини, що можуть скомпрометувати когось з учасників.

Так що, перед тим, як натиснути кнопку публікації, кожен раз задавайте собі просте запитання: ви готові підійти до незнайомої людини на вулиці і показати їй це фото? Якщо не готові, то переводите запис в статус “Тільки для друзів”. Адже серед них немає шахраїв і домашніх злодюжок?

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Вийшло оновлення до MIUI 12 ЗБТ ще для 23 смартфонів Xiaomi і Redmi

В минуле

Як дзвонити зі смарфтону, якщо немає мобільної мережі

В майбутнє

Також буде цікаво