Статті

Взяв трубку – втратив всі гроші: на які номери ніколи не можна відповідати

Обговорення
Мобільні телефони

Поки всі люди сиділи на самоізоляції і працювали з дому, шахраї не втрачали часу. Дійшло до того, що дзвінок з будь-якого незнайомого номера може обернутися шахрайством і втратою грошей зі своїх банківських карт.


Звичайно, сам факт відповіді шкоди не принесе. Але соціальна інженерія, з якою працюють злочинці, змушує навіть найрозумніших, найосвіченіших і найбільш фінансово грамотних людей розлучатися зі своїми грошима і буквально вкладати їх в чужі руки, щоб потім вже ніколи не повернути.

Де шахраї беруть різні номери

Злочинці генерують відразу безліч телефонних номерів через сервіси IP-телефонії. Технології дійшли до такого рівня, що шахраї за допомогою сервісу можуть згенерувати номер вашого банку: на екрані відіб’ється звичне 800 або зовсім ім’я банку.

Єдиний шанс не попастися на вудку – класти трубку при найменшій підозрі і самостійно передзвонювати в банк за номером, написаним на звороті карти. Важливий момент – набирати його потрібно вручну!

Також не варто передзвонювати на незнайомі номери, якщо раптом побачили пропущений. Особливо це стосується коротких номерів з кодом міста і номери, що починаються на 8-800. Це номери для надання платних послуг.

Також не можна передзвонювати по номерах,  які«скидають» дзвінок. Телефон дзвонить, ви берете трубку, але той, що дзвонив вже відключився.

Експерти радять підключити спеціальні сервіси визначення номерів. Вони є у Гугла. Коли телефон дзвонить, якщо раніше цей номер вже був помічений в масовому обдзвоні і сумнівних пропозиціях, додаток визначає його як спам або реклама.

Крім того, подібні сервіси дозволяють відокремити соціальні служби, центри громадської думки, державні органи від тих же банків, які телефонують з пропозицією взяти кредит або оформити кредитну карту.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

4 типи найбільш непотрібних додатків на Android

В минуле

Чому не слід зберігати номери родичів під іменами «Мама, тато, сестра»

В майбутнє

Також буде цікаво