Softnews

У додатку Монобанк знайдено уразливість, через яку можна втратити гроші

Обговорення
Монобанк

Додаток Moonobank, здається, хтось наврочив: знайдена уразливість, яка призводить до втрати грошей. Вони просто «зависають» або, вірніше, витікають в порожнечу: списуються з рахунку відправника, але не приходять одержувачу.


Скарги клієнтів: що стало їх причиною?

Скарги на проблеми з оплатою приходять вже з минулого тижня. Наприклад, траплялося так, що дані «підтягувалися» за номером рахунку, а потім через кілька днів гроші поверталися з повідомленням про неправильні реквізити.

Щоб – в теорії – запобігати цьому, була свого часу введена система IBAN (International Bank Account Number). Структура таких номерів така, що ви в принципі не можете ввести якісь неправильні реквізити, тому що вони всі вже «вшиті» в номер самого рахунку. Проте, з незрозумілих причин Monobank зміг це забезпечити: при введенні деяких номерів IBAN гроші йдуть в нікуди.

Як вважають деякі експерти, це може бути викликано специфічною системою заповнення шаблонів. Коли хтось платить за реквізитами, вони зберігаються в банківському довіднику, і буде запропоновано наступного клієнта, який почне забивати такі ж реквізити. Якщо хтось шукає по IBAN, реквізити підтягуються, і наступним буде показана зв’язка IBAN-ЄДРПОУ.

Інші ж стверджують, що проблема тут не тільки у Monobank. Вся справа в тому, що в нашій країні номера IBAN були впроваджені дуже дивним чином: немає ніякої єдиної бази, куди можна ввести айдішник, щоб побачити всі інші достовірні дані по компанії. Кожен банк працює так, як вважає за потрібне. У підсумку виходить, що введення номерів IBAN не спростило життя простим українцям, а навпаки, сильно ускладнило його: тепер потрібно, як раніше, перевіряти всі реквізити, до того ж забивати 29-символьний міжнародний номер рахунку. Як єхидно зауважують експерти, «ми йшли в Європу, але не дійшли».

Що робити з цією проблемою, поки що не зовсім зрозуміло. Клієнт може втратити кілька банківських днів через банківських проблем, наприклад, прострочити виплату за великим кредитом, і отримати собі безліч проблем. Тобто, по суті, залишається сподіватися на сумлінність кредитних організацій і те, що вони будуть в курсі даної ситуації.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Новая почта ввела новую, крайне нужную услугу

В минуле

В приложении Монобанка найдена уязвимость, из-за которой можно потерять деньги

В майбутнє

Також буде цікаво