Hardnews

Де і коли в Україні з’явиться перше 5G-покриття

Обговорення

Нещодавно видання “НВ Бізнес” взяло велике інтерв’ю у Олександра Шелеста, замісника міністра цифрової трансформації України. Воно стосувалося багатьох тем, в тому числі і того, коли ж нам в Україні чекати першого 5G-покриття.


5G-покриття: коли і де воно з’явиться в нашій країні

В першу чергу розмова в тому, що стосувалося мереж п’ятого покоління, стосувалася термінів впровадження мереж. Високопосадовець заявив, що воно очікується прилизно у 2022 року. Головною проблемою є розподіл частот. Наразі очікується, що головними будуть частоти в діапазоні 700 МГц. Дуже високу швідкість вони не зможуть забезпечити, але дозволять скористатися рядом інших переваг, так званим «наднадійним зв’язком із низькою затримкою». Він є необхідним для функціонування автопілотів, датчиків, відеокамер тощо. Очікється, що національний тендер щодо 5G пройде в кінці наступного року, і в 2022 їх почнуть впроваджувати.

Спочатку, зрозуміло, покриття не буде тотальним. В першу чергу, має бути призначено тестовий період. Для того, щоб мобільні та промислові компанії могли застосувати в себе технологію і протестувати її, перші тендери будуть короткочасними і з невеликими вимогами щодо покриття. 5G відрізняється від попередніх поколінь інтернету тим, що призначено в першу чергу для промисловості. Компанії повинні впровадити новітні технології, оновити виробництво, побачити ефективність і те, наскількі вони зменшують витрати при зростанні прибутків. Також вони дозволять знизити страхові суми, підвищити швидкість переналаштування і спеціалізації виробництва, мінімізувати ризики для робітників. Після цього можна буде починати розгортання мереж п’ятого покоління для загального вжитку. В перщу чергу вони будуть розгорнуті в місцях, де проходять великі транспортні магістралі. Потім — там, де зараз є проблеми з інтернетом, наприклад, у гірських регіонах, традиційно проблемних. І лише потім мережі будуть розгорнуті скрізь, і у мобільних операторів з’являться відповідні тарифні плани.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Клієнти ПриватБанку зіткнулися з новою небезпекою

В минуле

«Шкода» випускає новий електрокар з унікальною зовнішністю

В майбутнє

Також буде цікаво