Монобанк почав блокувати дрібні перекази своїх клієнтів

Зараз на головній

Monobank – молодий інтернет-банк, що динамічно розвивається. На жаль, навіть у хороших банківських організацій виникають прикрі промахи. Сталося таке і з Монобанком: він з незрозумілої причини заблокував невеликий переказ одного з клієнтів. Розповів про це Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.


Дивнe блокування: помилка або надмірна завзятість?

Як повідомляє Олексій Дорошенко, постраждав від дивної події він сам. Гроші – всього лише сто п’ятдесят гривень – йому переказав брат. Про заморожування коштів йому навіть ніхто не повідомив – єдине, що змусило запідозрити недобре, це те, що обидві сторони знали про те, що переказ грошей стався, повідомляє джерело. Щоб закінчити транзакцію, Дорошенко був змушений відправити «Монобанку» податкову декларацію брата. І це за якісь сто п’ятдесят гривень!

Дорошенко заявив, що формально Monobank, звичайно, залишився в рамках закону, який вимагає, щоб банківські установи перевіряли джерело, з якого відбуваються кошти. Але що підозрілого в ста п’ятдесяти гривнях? Цю суму може заробити навіть підліток, абсолютно легально.

Більш того, справа ще й у тому, що про замороження коштів ніхто не попередив. Що, якщо хтось із клієнтів банку вирішить зробити сюрприз для своїх близьких, відправивши якихось сто доларів в якості подарунка? І при цьому близька людина не отримає грошей, а клієнт буде свято впевнений, що з грошима все в порядку. Здається, це черговий випадок, коли закони, в даному випадку нормативні акти про посилення фінансового моніторингу, про які неодноразово писали і ми, б’ють не по тим, по кому повинні були вдарити. Навряд чи зловмисники відчувають будь-які проблеми з виведенням незаконних коштів – вони і так користувалися і користуються різними сервісами в даркнеті, а також біткойнами і спеціальними сайтами, які «перемішують» транзакцію, унеможливлюючи її відстеження. Декларація такої людини буде кристально чистою: вона просто скаже, що вивела гроші з криптовалютної біржі, і це навіть буде виглядати правдоподібно. Під гарячу руку законодавців потрапляють звичайні українці, і це, на жаль, не виняток з правил, а сумна закономірність в нашій країні.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,088Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор Vodafone запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы

Оператор мобильной связи компания "Vodafone Украина" запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы — по крайней мере тем,...

Більше схожих статей