Vodafone

Vodafone заявив про небезпеку своєї популярної послуги

Обговорення
Vodafone

Мобільний оператор Vodafone заявив, що популярна послуга перенесення номера може бути небезпечною для українців, якщо держава все-таки прийме рішення дозволити перенесення номерів без ідентифікації. На даний момент перенесення номерів абонентів, що обслуговуються анонімно, заборонене, НКРЗІ планує його дозволити. На думку мобільного оператора, це рішення пов’язане зі значними ризиками: при втраті номера зловмисники, які отримають до нього доступ, зможуть використовувати номери телефонів у своїх незаконних махінаціях.


Подарунок для користувачів або для шахраїв?

На даний момент близько дев’яноста п’яти відсотків номерів в базі оператора – анонімні. Сьогодні для ідентифікації при заміні сім-карток використовується ОТР-пароль. Він уже демонструє сильну вразливість перед шахрайськими діями: за допомогою певних махінацій злочинці отримують доступ до номера, а далі можуть використовувати його, наприклад, щоб заволодіти грошима на банківських картах, прив’язаних до даних номерів. Також «вкрадені» таким чином номери можуть використовуватися злочинцями для отримання доступу до соціальних мереж жертви, її електронних гаманців, мессенджерів і багато чого іншого – фактично, до всього, до чого люди прив’язують свої номери. Якщо зараз OTP-паролі почнуть використовуватися для перенесення номера, це сильно ускладнить ситуацію.

Також у оператора відзначили, що при перенесенні номера вже використовується механізм one-stop-shoping – послуга замовляється у оператора, на якого абонент хоче «пересісти». Зараз в ході процесу використовується реєстрація абонента, що переносить номер. Ця процедура може здатися непотрібною, проте це далеко не так – і справа тут в першу чергу в безпеці самого ж абонента. Експерти нагадали, що механізм спрощеного перенесення номерів був запозичений державою у тих країн, в яких заборонено надання послуг мобільного зв’язку анонімно, тобто реєстрація за паспортом вважається обов’язковою. У нас же це далеко не так.

vodafone

Зауважимо, що реакція мобільних операторів на ініціативу НКРЗІ виявилася суперечливою. Так, в Lifecell її підтримують – очевидно, з бізнес-інтересів, так як за статистикою, саме на Lifecell найбільше переходять з інших операторів. А ось Київстар, як ми вже писали раніше, підтримує побоювання конкурентів. Олександр Когут, директор по регуляторному забезпечення «Київстар», побоюється, що це може стати справжньою «золотою жилою» для шахраїв всіх мастей. Завдяки цьому вони зможуть знімати з мобільного рахунку абонента гроші, отримувати доступ до його банківської картки, оформляти на нього онлайн-кредити і так далі.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

У новій Grand Theft Auto 6 ми знову відвідаємо Vice City

В минуле

Vodafone заявил об опасности своей популярной услуги

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle