Softnews

Android 11 засмутить мільйони користувачів смартфонів

Обговорення
Android 11

Операційна система Android відома своїм лояльним ставленням до додатків з різних джерел, крім фірмового магазину Google Play. Але незабаром власників гаджетів може чекати не дуже приємний сюрприз – згідно інсайдерської витоку, з релізом нової версії «зеленого робота» процес встановлення сторонніх програм стане складніше, це безперечно засмутить мільйони користувачів смартфонів.


APK більше не в моді

Раніше після скачування APK-файлу не з Google Play мобільна операційка просто запитувала дозвіл на установку додатків з невідомих джерел, і на цьому «танці з бубном» закінчувалися. Тепер же, за заявою деяких розробників, що вже ознайомилися з попередньою збіркою Android 11, процес помітно ускладнився.

За наявною інформацією, нова версія ОС примусово закриває додаток, який контактує з APK, відразу ж після видачі того дозволу на установку. Наприклад, якщо скачаний інсталятор був запущений з браузера, той буде закритий, що може привести до втрати даних. Примітно, що у відповідь на багрепорт, розміщений на платформі Issue Tracker, представники Google назвали таку поведінку системи нормальним.

Інсталювати тепер треба двічі

Компанія повідомила, що це результат роботи функції Scoped Storage, що обмежує додатків доступ до певних елементів файлової системи. Щоб стороння програма все ж «завелася», процес інсталяції доведеться запустити повторно після підтвердження дозволу на установку.

Згідно з коментарями Google, компанія продовжує тестування нової функції – невідомо, чи буде її алгоритм змінений до релізу Android 11, або вона буде включена в нову версію мобільної ОС в поточному вигляді.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Redmi Note 10 vs Redmi Note 10 Pro: головні відмінності

В минуле

Huawei Mobile WiFi 3 Router – 4G інтернет який завжди під рукою

В майбутнє

Також буде цікаво