Softnews

Комп’ютер не потрібен: смартфони Xiaomi можуть запускати linux і Windows 10

Обговорення
Kali Linux Nethunter

Операційна система Linux багата на різні дистрибутиви, які ентузіасти регулярно запускають на самих різних пристроях. В рамках експерименту одному з користувачів вдалося запустити повноцінну десктопну ОС на одному з смартфонів Xiaomi, домігшись повної її працездатності.


Користувач під ніком BigfootACA зумів запустити на флагманському смартфоні 2017 року Xiaomi Mi6 десктопну операційну систему UnionTech OS, яка представляє собою дистрибутив Linux на основі Deepin. Вона була розроблена компанією Tongxin на замовлення Китайської Народної Республіки з метою заміщення іноземних ОС.

Як виявилося, потужності восьмиядерного процесора Snapdragon 835 виявилося цілком достатньо, щоб впоратися з повноцінною операційною системою. У відео наочно продемонстрований процес установки ОС з підключеною флешки і її працездатність. Програми відкриваються з невеликою затримкою, але при цьому все функціонує досить спритно. Ентузіасту також вдалося реалізувати підтримку зовнішніх накопичувачів, запуск декількох ядер, резервне копіювання і відновлення.

Примітно, що на цьому ж смартфоні раніше вдавалося запускати повноцінну Windows 10 (ARM64).

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Xiaomi випустила 65-дюймовий 4K телевізор за 10 тисяч гривень

В минуле

Xbox Series X вже доставили в магазини

В майбутнє

Також буде цікаво