Бізнес та акції

Укрпошта може стати банком: що відомо

Обговорення
Укрпошта

Нещодавно вийшов законопроект №2788-д, відповідно до якого «Укрпошта» може перетворитися в банк. Однак Арсен Макарчук, голова Офісу правління Національного банку України, вважає, що ця ідея хороша тільки на папері. На практиці вона стане витратною і вкрай ризикованою. На думку Макарчука, вийде якийсь, як він висловився, «недобанк», який спричинить багато шкоди пересічним українцям – головним користувачам його послуг.


Макарчук виділив цілий ряд проблем, що виникають з таким банком-поштою:

  • Відсутність будь-якої банківської ліцензії
  • Робота без нагляду
  • Відсутність дотримання правил і банківських нормативів.
  • Відсутність гарантії з боку НБУ, що людям повернуть їхні гроші в разі проблем.
  • Відсутність контролю розміщення коштів в депозитах або держоблігаціях.

Надання банківських послуг разом зі здійсненням основної діяльності пошти означає, грубо кажучи, що за рахунок коштів вкладників буде закуповуватися для продажу умовний пральний порошок, продовжує Макарчук. Він також побоюється, що виникне ризик відмивання грошей. Адже працівники відділень «Укрпошти» не мають ані навичок перевірки клієнтів, ані досвіду в такому роді діяльності. У селах люди проводять прості операції, але що робити, якщо в відділення прийдуть справжні злочинці, «вовки в овечій шкурі»?

Нарешті, серйозна проблема виникне також із зберіганням засобів і проведенням інкасації. Банки ретельно дотримуються цих норм – але «Укрпошта» під них не потрапляє. Цю проблему визнають і в самій «Укрпошті», як повідомив її голова Ігор Смілянський. Він дав інтерв’ю з приводу надання банківських послуг «Укрпоштою», в якому заявив, що просить НБУ пом’якшити вимоги до інкасаційного процесу і кас. Про які тридцятитисячні каси можна говорити в селі на триста чоловік? Яка броньована машина туди доїде?

Одним словом, питання з приводу перетворення «Укрпошти» в банк так і може залишитися невирішеним. Виникає дуже багато серйозних проблем. Ми будемо стежити за розвитком ситуації і своєчасно інформувати вас.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone сделал то, о чем давно просили украинцы

В минуле

Укрпочта может стать банком: что известно

В майбутнє

Також буде цікаво