Новини

Приватбанк або Monobank: яка кредитка краще

Обговорення
Приватбанк або Monobank

У нашій країні є кілька банків, які пропонують популярні картки для українців. Найвідоміший серед них, звичайно, ПриватБанк, послугами якого користується, за різними підрахунками, більше половини користувачів з нашої країни. Однак не так давно у нього з’явився конкурент – Monobank, який також пропонує цікаві умови для користувачів. Що ж, давайте порівняємо, хто ж все-таки краще: ПриватБанк або Monobank?


Битва карток

Перше, що важливо в будь-який картці – наскільки швидко її взагалі можна оформити? Універсальна картка від «ПриватБанку» робиться за десять-п’ятнадцять хвилин в будь-якому відділенні фінансової організації, вам дотатньо просто прийти в нього з паспортом та ідентифікаційним кодом. Що ж стосується Monobank, то тут все трохи складніше. Спочатку ви повинні встановити відповідну програму собі на телефон, при цьому ви не зможете це зробити, якщо у вас версія Андроїда нижче 4.4. Далі вам потрібно буде відправити сфотографовані або відскановані документи. Таким чином, оформляється картка ПриватБанку простіше. Рахунок 1: 0.

Що стосується вартості обслуговування, то обидві карти безкоштовні в користуванні. За додаткову вартість, 150 гривень в обох банках, можна оформити іменну золоту карту. Тут ми не можемо віддати переваги нікому. Рахунок залишається колишнім.

Приватбанк або Monobank

Пільговий період у ПриватБанк становить п’ятдесят п’ять днів. У Monobank – трохи більше, 62 дня, в залежності від кількості днів в місяцях. Все, що ви витратили в ПриватБанку, потрібно погасити до 25 числа поточного місяця, у Monobank – до кінця поточного місяця. Таким чином, тут умови у Monobank вигідніше. Рахунок 1: 1.

Тепер поговоримо про способи поповнення. Обидві карти можна поповнювати з платіжних терміналів. У ПриватБанку їх набагато більше (можливо, це тимчасово, але поки що все саме так). Monobank доведеться поповнювати з комісією 0,5% або шукати термінали ТАС-комбанки, а також iBox. Проте, поповнювати з карти на карту зручніше в монобанк. Так що тут обидва банки мають перевагу в різних ситуаціях, і обидва отримують по балу – 2: 2.

Що стосується відсотка на залишок по карті, то «Універсальна» картка ПриватБанку дозволяє отримати 7% річних, а картка від Monobank – десять відсотків. Тут Monobank отримує перевагу і виривається вперед: 2: 3.

У разі, якщо ви вийшли за рамки пільгового періоду, по карті «Універсальна» від ПриватБанку стягується плата в розмірі 3,6% на місяць на суму заборгованості. У Monobank – 3,2%. Таким чином, якщо ви часто виходите за ліміт, то Monobank для вас вигідніше. 2: 4.

У ПриватБанку немає кешбеку, зате є програма лояльності «Бонус Плюс». Вона дозволяє накопичувати бонуси, розраховуючись карткою в магазинах, які беруть участь в акції, і потім оплачувати покупки цими бонусами. По карті же Monobank ви можете вибрати в місяць дві категорії покупок, і отримувати за ним повноцінний кешбек від 1 до 20%. Тут перевага знову у Monobank. 2: 5.

При проведенні платежів карткою ПриватБанку оплата на рахунок юридичної особи проводиться з комісією 1% за рахунок власних грошей, і 4% – за рахунок кредитних. Monobank користується іншим алгоритмом. Якщо ви не перевищили суму переказу в 20 000 гривень на місяць, то особисті гроші переводяться без комісії, кредитні – 2%. У разі перевищення комісія складе відповідно 0,5% і 4%. Платежі фізичним особам в ПриватБанк переводяться з комісією 0,5% з власних і 4% з кредитних (три відсотки – якщо робити це сервісами банку). З карти Monobank – безкоштовно з власних і чотири відсотки з кредитних. І тут новий банк отримує перевагу, 2: 6.

Зняття власної готівки з «Універсальної» картки проводиться з комісією 1%, у Monobank – 0,5%. Кредитні з обох знімаються з комісією 4%. Якщо ви користуєтеся кредитними грошима, різниці для вас немає, так що тут можна залишити рахунок без змін.

Безконтактні платежі в обох банків підтримуються в повному обсязі, але у Monobank відповідний чіп вшитий в стандартний пластик, а ПриватБанк вимагає для цього оформити іменну картку. Виграє Monobank і за кількістю каналів зв’язку зі службою підтримки: з нею можна зв’язатися в будь-яких месенджерах і соцмережах.

Підводячи підсумки, ми можемо сказати, що кредитна карта від Monobank краще, але поки що у банку є проблеми з доступністю його банкоматів і терміналів. Зауважимо також, що ми вже порівнювали дебетні карти обох банків, і вони виявилися приблизно однаковими. Словом, вибір в результаті все одно за вами.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Киевстар закрывает сразу несколько популярных тарифов: что будет с абонентами

В минуле

Приватбанк или Monobank: какая кредитка лучше

В майбутнє

Також буде цікаво