Бізнес та акції

ПриватБанк поміняв правила оплати карткою і смартфонами в магазинах

Якщо раніше ПриватБанк завжди вимагав друкувати чек в POS-терміналах, то сьогодні, після переговорів з представниками Державної фіскальної служби, найбільший банк нашої країни вирішив переглянути правила оплати смартфонами і картою в магазинах. Тепер чек буде друкуватися тільки в тому випадку, якщо покупець і продавець заявлять: він їм обов’язково потрібен. Обов’язкового друку більше не буде.


Нові правила оплати

Тепер оплата буде проходити так. Після успішної авторизації POS-термінал виведе питання: чи слід друкувати чек, або ж оператору він не потрібен. Клієнт і касир повинні вирішити, чи потребують вони чек. Плюсів у даній опції багато:

  • Зменшення витрат термопаперу.
  • Очищення касової зони від чеків, які все одно викидаються відразу ж, як тільки видаються.
  • Екологія – менше вирубки дерев.
  • Згідно з приблизними підрахунками, це допоможе заощадити до двох мільйонів гривень на місяць, або ж двадцять чотири мільйони гривень на рік.

Як повідомив Євген Васильцов, керівник відділу по роботі з торговельними підприємствами ПриватБанку, паперовий чек сьогодні дійсно необхідний тільки тоді, коли товар купується з гарантією – наприклад, якщо ви купуєте побутову техніку. Під підрахунками керівництва банку, тільки за березень минулого року було проведено понад сто мільйонів операцій в еквайринговій мережі, і на кожну було видано цілих два чека.

Також Васильцов зазначив, що при введенні сучасних правил використання паперу кількість чеків скоротиться приблизно в двадцять-сорок разів – тепер вони будуть видаватися приблизно для 3-5 мільйонів операцій. Квитанції за всіма угодами зберігаються в додатку Приват24, і їх можна роздрукувати в будь-який момент, якщо вам з якоїсь причини необхідні. Крім безсумнівної користі для екології, в умовах нинішньої епідемії COVID-19 це принесе і гігієнічну користь – люди будуть менше контактувати один з одним.

Нагадаємо, що зміни в правилах оплати торкнулися і інших банків, і вони не обмежуються видачею чеків. Тепер при проведенні фінансових операцій на суму понад 4999 гривень знадобиться ідентифікація особистості. Раніше вона була потрібна тільки для операцій з грошима в об’ємах втричі більших – від 14 999 гривень.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button