Статті

Monobank vs ПриватБанк: карткою якого банку користуватися вигідніше

Обговорення
Monobank vs ПриватБанк

Більшість українців користується послугами ПриватБанку, отримуючи саме на його карту для виплат свої зарплати, стипендії та пенсії. ПриватБанк заслужив свою популярність, але є й інші цілком собі популярні фінансові організації. Наприклад, нарівні з ПриватБанком багато жителів нашої країни користуються послугами і інших банків, зокрема, «білою карткою» для виплат Монобанку. Ми вирішили дізнатися якомога більше про умови, на яких ПриватБанк і Монобанк пропонують використання своїх карт, і підвести підсумки. Яка ж карта вигідніша та зручніша в користуванні? Давайте порівняємо і розберемося.


Яка ж карта краще?

Перший важливий критерій для карти – це простота, з якою її можна оформити. Пластикову карту для виплат «ПриватБанку» ви можете оформити в будь-якому відділенні, всього за п’ятнадцять хвилин, і повністю безкоштовно, від вас будуть потрібні тільки паспорт, ідентифікаційний код і зразок підпису. З «Монобанком» все складніше. Його картка коштує 150 гривень, і виготовляється протягом семи робочих днів. Так що ПриватБанк перемагає з рахунком 1: 0.

Що стосується обслуговування, то обидві карти безкоштовні, і ми даємо обом банкам по одному очку (2: 1). Тепер перейдемо до поповнення. КДВ від ПриватБанк ви можете поповнити прямим переказом, через каси самообслуговування і термінали, а також з карти іншого українського банку через P2P-переклад. Картку Монобанку ви можете поповнити Р2Р-перекладом, з карти на карту за реквізитами, а також через термінали Ibox та ряду інших банків, таких, як ТАСкомбанк, А-Банк, Універсалбанк. Таким чином, поповнити картку ПриватБанку простіше завдяки більшій кількості кас і відділень, але зате при поповненні ПриватБанк стягує комісію 0,5%, а Монобанк комісії не бере. Так що і тут нічия, і обидва банки отримують по очку (3: 2).

Зняти готівку з картки ПриватБанку можна в будь-якому банкоматі і будь-якому відділенні будь-якого українського банку. З білої карти Монобанку – в будь-якому банкоматі, але не в кожному відділенні: доведеться шукати відділення ТАСкомбанку, А-Банку або Універсалбанку. До того ж ПриватБанк не стягує комісію за зняття готівки, а у Монобанку вона становить 0,5% від суми зняття. Тут першість знову отримує ПриватБанк (4: 2).

Зате у Монобанку цікавіші умови зберігання готівки. ПриватБанк не нараховує відсоток на залишок суми на рахунку. А ось Монобанк – нараховує, щоправда, за умови, що не перевищено ліміт на чорній, кредитній карті. За це він отримує одне очко (4: 3).

Радує у білій карти Монобанку також кешбек. У ПриватБанку він не передбачений для жодної з його карт. Є бонусна програма: ви накопичуєте бонуси від одного до п’яти відсотків від суми покупки, і в подальшому можете розраховуватися ними, але тільки в магазинах тієї ж самої мережі. У Монобанка все значно цікавіше. Ви можете вибрати на кожен місяць дві категорії покупок з пропонованого, досить великого, списку, і отримувати на них справжній кешбек від 1 до 20%. Правда, якщо ваша чорна, кредитна, карта, знаходиться в ліміті, то ви будете отримувати мінімальну суму, тобто кешбек по-справжньому працює тільки на ваші власні, а не банківські, гроші. Зате це справжні гроші, а не бонуси, і ви можете витрачати їх на свій розсуд. Сума становить до 500 гривень. Монобанк отримує очко за даною характеристикою і зрівнює рахунок: 4: 4.

Поговоримо тепер про технологічність. Ви можете використовувати чіп для безконтактних платежів, або ж підключити вашу карту в Google Pay \ Apple Pay. Правда, в базовому, безкоштовному варіанті КДВ від ПриватБанку безконтактного чіпа немає, для його отримання знадобиться оформити іменну картку за 100 гривень. У білу карту Монобанку безконтактний чіп вшито за замовчуванням, але вона стоїть, як ми вже помітили, дорожче – 150 гривень. Переможця назвати складно: Монобанк пропонує бесконтакт відразу, але за велику суму. Тому обидва банки отримують по очку, 5: 5.

Підведемо підсумок. По формальному підрахунку очок обидві карти виявилися рівними, тобто однозначного переможця ми вибрати не можемо. Отже, вам необхідно визначитися з тим, як ви будете використовувати карту. Якщо ви часто знімаєте гроші, наприклад, живете в невеликому місті, де не всі магазини приймають безнал, то краще вибрати ПриватБанк, щоб не мучитися з пошуком потрібного банкомата і з комісіями. Якщо ж ви часто розраховуєтесь в торгових мережах, то виберіть Монобанк, картою якого платити зручніше. Варто звернути на нього увагу і в тому випадку, якщо у вас на карті часто залишається велика сума: в такому випадку ви зможете отримувати з неї невеликий, але стабільний прибуток.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone запустил первую 5G сеть в Украине

В минуле

Monobank vs ПриватБанк: карточкой какого банка пользоваться выгоднее

В майбутнє

Також буде цікаво