Статті

Monobank vs ПриватБанк: карткою якого банку користуватися вигідніше

Більшість українців користується послугами ПриватБанку, отримуючи саме на його карту для виплат свої зарплати, стипендії та пенсії. ПриватБанк заслужив свою популярність, але є й інші цілком собі популярні фінансові організації. Наприклад, нарівні з ПриватБанком багато жителів нашої країни користуються послугами і інших банків, зокрема, «білою карткою» для виплат Монобанку. Ми вирішили дізнатися якомога більше про умови, на яких ПриватБанк і Монобанк пропонують використання своїх карт, і підвести підсумки. Яка ж карта вигідніша та зручніша в користуванні? Давайте порівняємо і розберемося.


Яка ж карта краще?

Перший важливий критерій для карти – це простота, з якою її можна оформити. Пластикову карту для виплат «ПриватБанку» ви можете оформити в будь-якому відділенні, всього за п’ятнадцять хвилин, і повністю безкоштовно, від вас будуть потрібні тільки паспорт, ідентифікаційний код і зразок підпису. З «Монобанком» все складніше. Його картка коштує 150 гривень, і виготовляється протягом семи робочих днів. Так що ПриватБанк перемагає з рахунком 1: 0.

Що стосується обслуговування, то обидві карти безкоштовні, і ми даємо обом банкам по одному очку (2: 1). Тепер перейдемо до поповнення. КДВ від ПриватБанк ви можете поповнити прямим переказом, через каси самообслуговування і термінали, а також з карти іншого українського банку через P2P-переклад. Картку Монобанку ви можете поповнити Р2Р-перекладом, з карти на карту за реквізитами, а також через термінали Ibox та ряду інших банків, таких, як ТАСкомбанк, А-Банк, Універсалбанк. Таким чином, поповнити картку ПриватБанку простіше завдяки більшій кількості кас і відділень, але зате при поповненні ПриватБанк стягує комісію 0,5%, а Монобанк комісії не бере. Так що і тут нічия, і обидва банки отримують по очку (3: 2).

Зняти готівку з картки ПриватБанку можна в будь-якому банкоматі і будь-якому відділенні будь-якого українського банку. З білої карти Монобанку – в будь-якому банкоматі, але не в кожному відділенні: доведеться шукати відділення ТАСкомбанку, А-Банку або Універсалбанку. До того ж ПриватБанк не стягує комісію за зняття готівки, а у Монобанку вона становить 0,5% від суми зняття. Тут першість знову отримує ПриватБанк (4: 2).

Зате у Монобанку цікавіші умови зберігання готівки. ПриватБанк не нараховує відсоток на залишок суми на рахунку. А ось Монобанк – нараховує, щоправда, за умови, що не перевищено ліміт на чорній, кредитній карті. За це він отримує одне очко (4: 3).

Радує у білій карти Монобанку також кешбек. У ПриватБанку він не передбачений для жодної з його карт. Є бонусна програма: ви накопичуєте бонуси від одного до п’яти відсотків від суми покупки, і в подальшому можете розраховуватися ними, але тільки в магазинах тієї ж самої мережі. У Монобанка все значно цікавіше. Ви можете вибрати на кожен місяць дві категорії покупок з пропонованого, досить великого, списку, і отримувати на них справжній кешбек від 1 до 20%. Правда, якщо ваша чорна, кредитна, карта, знаходиться в ліміті, то ви будете отримувати мінімальну суму, тобто кешбек по-справжньому працює тільки на ваші власні, а не банківські, гроші. Зате це справжні гроші, а не бонуси, і ви можете витрачати їх на свій розсуд. Сума становить до 500 гривень. Монобанк отримує очко за даною характеристикою і зрівнює рахунок: 4: 4.

Поговоримо тепер про технологічність. Ви можете використовувати чіп для безконтактних платежів, або ж підключити вашу карту в Google Pay \ Apple Pay. Правда, в базовому, безкоштовному варіанті КДВ від ПриватБанку безконтактного чіпа немає, для його отримання знадобиться оформити іменну картку за 100 гривень. У білу карту Монобанку безконтактний чіп вшито за замовчуванням, але вона стоїть, як ми вже помітили, дорожче – 150 гривень. Переможця назвати складно: Монобанк пропонує бесконтакт відразу, але за велику суму. Тому обидва банки отримують по очку, 5: 5.

Підведемо підсумок. По формальному підрахунку очок обидві карти виявилися рівними, тобто однозначного переможця ми вибрати не можемо. Отже, вам необхідно визначитися з тим, як ви будете використовувати карту. Якщо ви часто знімаєте гроші, наприклад, живете в невеликому місті, де не всі магазини приймають безнал, то краще вибрати ПриватБанк, щоб не мучитися з пошуком потрібного банкомата і з комісіями. Якщо ж ви часто розраховуєтесь в торгових мережах, то виберіть Монобанк, картою якого платити зручніше. Варто звернути на нього увагу і в тому випадку, якщо у вас на карті часто залишається велика сума: в такому випадку ви зможете отримувати з неї невеликий, але стабільний прибуток.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button