Наука

Вчені вживили в роги носорогів радіоактивні чіпи: чого вони хочуть досягти

Південноафриканські вчені ввели радіоактивний матеріал у роги живих носорогів, щоб їх, зокрема, стало легше відшукати на прикордонних постах. Докладніше пише Science Alert.

У ПАР мешкає більшість носорогів, що залишилися у світі, – вони є цілями браконьєрів, які наполегливо намагаються переправляти їхні роги в азіатські країни. Там вони користуються попитом нібито через “терапевтичний ефект” у традиційній медицині.

За словами авторів цієї ініціативи, у роги певних тварин із притулку на північному сході країни помістили “по парі крихітних радіоактивних чипів”. “Радіоактивний матеріал зробить роги марними по суті, отруйними для вживання людиною”, – стверджують дослідники. Водночас браконьєри про такий вчинок уже знають. Це, як вважають учені, захистить носорогів превентивно.

Водночас “доза радіоактивної речовини була настільки низькою, що жодним чином не вплинула на здоров’я тварин або навколишнє середовище”. За словами експертів, прикордонні службовці часто мають в арсеналі портативні радіодетектори, здатні виявити контрабанду, на додачу до тисяч детекторів радіації, встановлених у портах та аеропортах.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button