Статті

7 таємних місць, які ви ніколи не знайдете на Google картах

Багато місць по всьому світу мають проблеми з безпекою або інші причини для збереження їхньої засекреченості, тому більшість із цих місць також приховані на Google Maps.

Давайте розглянемо ці сім місць, які, як і раніше, приховані на Google Maps.

Без зайвих слів, приступимо.

7. Центр екстрених операцій на горі Уетер, США

  Центр екстрених операцій на горі Уетер, розташований поруч з округом Кларк, Вірджинія, є ключовим урядовим командним об’єктом Федерального агентства з управління в надзвичайних ситуаціях (FEMA).

  Відомий як Спеціальна установа Вищої точки з 1991 року, він служить основним місцем евакуації для вищих цивільних і військових посадових осіб під час національних катастроф, забезпечуючи безперервність роботи уряду.

  Центр має важливе значення для плану безперервності роботи уряду США і містить контрольну станцію для Національної радіосистеми FEMA, яка з’єднує федеральні агенції громадської безпеки та збройні сили США зі штатами і надає президенту доступ до системи екстреного оповіщення.

  Незважаючи на своє значення, об’єкт не доступний на Google Maps через його чутливий характер і необхідність безпеки та конфіденційності.

  Після катастрофи рейсу TWA 514 на гору Уетер 1974 року місце розташування стало відоме широкому загалу.

  6. Сховище рецепта Coca-Cola, США

  Сховище рецепта Coca-Cola є символом легендарної секретності бренду. Після смерті засновника Джона Пембертона 1888 року рецепт змінив власників і зрештою був закріплений Асою Кандлером, який огорнув його таємницею.

  У 1919 році Ернест Вудрафф помістив єдину письмову копію формули в сховище в Guaranty Trust Company of New York як заставу для кредиту.

  Пізніше, 1925 року, її перемістили в Trust Company Bank в Атланті. У 2011 році Coca-Cola перемістила сховище до музею World of Coca-Cola в Атланті, де воно виставлено на загальний огляд.

  Незважаючи на публічне представлення, повний рецепт залишається суворо охоронюваною таємницею, відомою тільки двом співробітникам у будь-який час, причому вони ніколи не подорожують разом.

  Ця секретність слугує скоріше маркетинговою стратегією, оскільки конкуренти не можуть легко відтворити або продати Coca-Cola навіть із рецептом. Саме сховище не відображається на Google Maps, що додає йому таємничості.

  5. Острів Змій, або Ilha da Queimada Grande, Бразилія

  Ilha da Queimada Grande, відомий як острів Змій, розташований біля узбережжя Бразилії в Атлантичному океані і знаменитий своєю великою популяцією отруйних золотистих списоголових гадюк.

  Площа острова становить 43 гектари, і він перебуває під управлінням муніципалітету Ітаньяен у штаті Сан-Паулу. Острів став ізольованим через підвищення рівня океану тисячі років тому, що сприяло еволюції та поширенню змій.

  Через високу небезпеку для людей острів закритий для відвідування, і доступ до нього обмежений бразильським військово-морським флотом і певними дослідниками. Цей обмежений доступ і невеликі розміри острова сприяють його низькій видимості на Google Maps.

  4. Пайн Геп, Австралія

  Пайн Геп

  Пайн Геп, розташований за 18 км на північний захід від Еліс-Спрінгс, Австралія, є спільною американо-австралійською базою супутникової розвідки і радіотехнічної розвідки.

  Офіційно відома з 1988 року як Спільний оборонний об’єкт Пайн Геп (JDFPG), база є невід’ємною частиною глобальних розвідувальних і військових операцій США.

  Керована ЦРУ, АНБ і Національним розвідувальним управлінням (NRO), Пайн Геп значно сприяє глобальній системі стеження АНБ, включно з програмою ECHELON.

  Кодове позначення NRO для Пайн Геп – Австралійська місійна наземна станція (AMGS), а RAINFALL – кодова назва АНБ.

  Австралія пережила протести і суперечки навколо діяльності бази. Примітно, що Пайн Геп не видно на Google Maps, що відображає його висококласифікований характер і проблеми безпеки, пов’язані з його чутливою діяльністю.

  3. ГЕС Габчиково-Надьмарош, Словаччина

  ГЕС Габчиково-Надьмарош

  ГЕС Габчиково-Надьмарош, великий проєкт на Дунаї, був ініційований договором між Чехословаччиною та Угорщиною 1977 року.

  Проєкт був спрямований на запобігання повеней, поліпшення навігації та виробництво чистої електроенергії. Однак було завершено тільки ГЕС Габчиково в Словаччині, оскільки Угорщина зупинила проєкт через екологічні та економічні міркування.

  Словаччина реалізувала альтернативний план, Варіант C, який включав відхилення Дунаю, що призвело до невирішеної суперечки, розглянутої Міжнародним судом.

  ГЕС Габчиково може не відображатися на Google Maps через динамічний характер онлайн-карт і періодичні оновлення, які можуть не завжди відображати поточні або завершені інфраструктурні проєкти.

  Крім того, шари карт і супутникові знімки можуть не виділяти кожну структуру, особливо якщо вона не має значної поверхневої видимості або затінена іншими географічними об’єктами.

  2. Зона 51, США

  Зона 51

  Зона 51, офіційно відома як аеропорт Хоумі або озеро Грум, є високосекретним об’єктом ВПС США на території полігону Нелліс у Неваді.

  Вона розташована за 83 милі на північний-північний захід від Лас-Вегаса і в основному використовується для випробувань зброї та експериментальних літаків.

  База була створена в 1955 році для випробувань літака Lockheed U-2. Її операції є високосекретними, класифікованими як “Цілком таємно/Делікатна інформація, що вимагає особливого допуску”.

  Незважаючи на секретність, ЦРУ визнало її існування 2013 року після запиту відповідно до Закону про свободу інформації. Секретність викликала численні теорії змови і фольклор про НЛО.

  Тільки деякі частини Зони 51 видно на Google Maps, і то без деталізованих зображень або будь-яких конкретних позначень для безпеки. Збереження її засекреченого характеру та запобігання несанкціонованому доступу.

  1. Музей національної безпеки Цзянсу, Китай

  Музей національної безпеки Цзянсу

  Музей національної безпеки Цзянсу, або музей шпигунів, у Нанкіні, Китай, є частиною Меморіального парку революційних мучеників Юхуа-Тай. Він відкрився 2009 року, був закритий на реконструкцію і знову відкрився у квітні 2016 року.

  Музей висвітлює шпигунські загрози для Китаю, показуючи загрози з боку сусідніх країн, ЦРУ і внутрішніх груп, таких як тибетці, уйгури і послідовники Фалуньгун.

  Незважаючи на свої великі експонати і важливість для національної безпеки Китаю, музей привертає менше уваги, ніж меморіальний парк і сувенірні крамниці, приваблюючи небагатьох відвідувачів.

  Цей обмежений суспільний інтерес і можливі обмеження сприяють його низькій видимості на Google Maps.


  Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

  Back to top button