Наука

Вчені знайшли ще одну причину, через яку зір погіршується з віком

Відомо, що під час старіння зір людини погіршується. Фахівці з Інституту біологічної кібернетики Макса Планка в Тюбінгені та Базельського університету кажуть також, що це пов’язано також зі зниженням здатності зіниці ока розширюватися. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Royal Society Open Science.

Для проведення дослідження вчені забезпечили жінок і чоловіків віком від 18 до 87 років компактним і мобільним вимірювальним пристроєм, а також провели лабораторний експеримент за контрольованих умов освітлення. Учасники перебували в приміщенні зі штучним і природним освітленням, працювали за комп’ютером зі світлодіодним екраном і були на вулиці на прогулянці при природному освітленні. Після цього всіх випробовуваних піддавали впливу штучного світла різної довжини хвилі (червоного, зеленого, синього і білого), а потім вимірювали розширення їхніх зіниць.

Виявилося, що в людей ширина зіниці зменшується приблизно на 0,4 мм за десятиліття. Це підтверджує гіпотезу про те, що здатність зіниці пристосовуватися до мінливих умов освітлення зменшується з віком. Молоді люди краще бачать тьмяно освітлене нічне середовище, ніж літні.

Під час потрапляння світла в око зіниця працює як апертура фотоапарата, а сітківка – як світлочутливий датчик. При яскравому світлі зіниця звужується до діаметра до 2 мм, при тьмяному світлі вона відкривається на 8 мм.

Вдома або на роботі зниження гостроти зору може негативно позначитися на загальній якості життя і роботи через зменшення розширення зіниць. У результаті вночі людина ризикує вдома об що-небудь спіткнутися. Для роботи необхідне в цьому разі добре освітлене місце без відблисків.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button