Новини

Спостерігається різке здешевлення базового продукту: ціна впала на 25% і це ще не кінець

В Україні ціни на різні продукти харчування можуть кардинально змінюватись, чи не щодня. То цінники просто б’ють всі рекорди, чим викликають хвилю обурення серед населення, то навпаки раптово зменшуються майже вдвічі. Подібна тенденція спостерігається з минулорічною цибулею. Ще нещодавно українці обурювались, що ціни на цибулю високі, а її якість бажає кращого. І ось, вже на днях фермери різко знизили цінники. Зараз у різних супермаркетах минулорічну цибулю можна купити в середньому за 14 гривень за кілограм.

Так, тільки з початку поточного тижня ціна на цибулю врожаю 2023 року в українських господарствах впала в середньому на 25%. Сьогодні основні операції з продажу цієї продукції укладаються по 14-20 грн/кг ($0,35-0,49/кг). Для порівняння: наприкінці минулого робочого тижня ціни на торішню ріпчасту цибулю не опускалися нижче за 18 грн/кг ($0,45/кг)“, – кажуть експерти.

Все через сезон нового врожаю та велику пропозицію

На таке різке падіння ціни є декілька причин. По-перше, це сезон молодої цибулі, яку вже активно збирають і яка коштує приблизно 18-22 гривні за кілограм. По-друге, це значно менший попит порівняно з минулим роком та значно вища пропозиція. Якщо порівнювати з минулим роком, то цьогоріч цибуля коштувала загалом на 52% менше ніж торік. Минулого року дивлячись на такі високі ціни на цибулю, її вирішило вирощувати багато фермерів. Ймовірно це стало їхньою помилкою, адже пропозиція буквально перевищує попит, тож продавці просто змушені знижувати ціни.

Поступово знижуються й ціни на інші овочі та фрукти. В цьому випадку роль відіграє сезонність. Помідори, огірки, зелень — все це вже вирощується без такої великої кількості залученої електроенергії. Наприклад, на ринку огірки можна купити за 30-40 гривень за кілограм. Помідори дорожчі, приблизно 50-70 гривень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button