Новини

Час пішов: який податок українцям потрібно сплатити до 1 серпня

На тих, хто спробує ухилитися від свого обов'язку, чекає чималий штраф.

Українцям нагадали про податок, на оплату якого у них залишилось вже менш як 2 місяці. Що це за податок та які санкції загрожують тим, хто не встигне сплатити його вчасно.

Кому потрібно звернутися в податкову до 1 серпня

Як зазначили у філі Державної податкової служби однієї з областей України, менш ніж за 2 місяці завершується строк сплати податку для осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто є самозайнятими. Адже якщо вони вже подали декларацію про свої доходи та майновий стан за 2023 рік, то згідно з податковим кодексом України оплата податку повинна бути здійснена не пізніше 1 серпня 2024 року.

Також сплатити податок до 1 серпня повинні фізичні особи підприємці, причому навіть ті, хто протягом звітного періоду припинив свою діяльність. Виняток становлять лише ФОПи, які оподатковуються за спрощеною системою.

У платників буде лише 10 днів

У податковій також підкреслили, що самовлаштовані особи та ФОПи, які не заплатять податок вчасно матимуть лише 10 календарних днів відстрочки. Тобто після 10 серпня на таких громадян чекатиме покарання, а саме – чималий штраф.

Хто може не платити один з видів податку

Згідно з податковим законодавством України деякі громадяни можуть не сплачувати один з популярних видів податку. Йдеться про податок на землю. Не платити його можуть:

  • пенсіонери за віком;
  • інваліди І та II груп;
  • ветерани війни;
  • родини з більш ніж трьома дітьми віком до 18 років;
  • громадяни, що постраждали під час аварії на ЧАЕС.

Однак чи звільнять таких осіб від податку суттєво залежить від того, яка саме земля знаходиться у їх власності. Зокрема має значення площа земельної ділянки, її призначення та місцезнаходження. З усіма цими критеріями можна докладно ознайомитися у пункті 281 статті 281 Податкового кодексу України.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button