Новини

Відпустка може «накритися»: на українців чекають проблеми з виїздом за кордон

Черги на пропускних пунктах стануть далеко не єдиною перепоною на шляху до омріяного відпочинку.

Чимало українців влітку звикли виїздити за кордон, щоб відпочити на морі, побачити нові країни й визначні місця. Тож нічого дивного, що кількість бажаючих перетнути кордон в літні місяці зростає у кілька разів. 2024 рік не стане виключенням, але, крім великих черг на КПП, відпочивальники зіткнуться ще з кількома перепонами на шляху до відпочинку.

Кілометрові черги на пропускних пунктах

Як і щороку, черги на кордоні з Польщею з червня по серпень будуть просто космічними. На найбільших КПП українці та їхні родини просидять в очікуванні дозволу на проїзд не одну годину. Зокрема кілометрові черги очікуються на пунктах:

  • «Шегині»;
  • «Рава-Руська»;
  • «Краковець»;
  • «Устилуг».

Чимало часу доведеться витратити і щоб потрапити до Угорщини через КПП «Тиса», або до Словаччини через КПП «Ужгород».

У зв’язку із такою ситуацією на популярних пропускних пунктах прикордонники рекомендують українцям вибирати для перетину кордону інші КПП. Якщо ж такої можливості немає, варто принаймні запланувати подальшу дорогу таким чином, щоб через тривалий переїзд кордону не спізнитися на потяг чи літак.

Перевезення заборонених товарів

Популярною причиною затримки українців на кордоні може бути також перевезення ними деяких заборонених продуктів чи інших товарів. Ба більше, за таке порушення можуть навіть оштрафувати, причому на чималу суму. Тож перед тим, як вирушати в подорож, необхідно ознайомитися з переліком заборонених до перевезення товарів, звернувши особливу увагу на алкоголь та цигарки, які можна взяти з собою лише в певній обмеженій кількості. Тоді на кордоні не виникне зайвих затримок та непередбачуваних проблем.

Документи на дитину

Родинам із дітьми варто також подбати про належне оформлення їх документів для перетину кордону. Особливо важливо актуалізувати дитячі документи, якщо вони їдуть подорожувати без батьків зі сторонніми людьми, наприклад у літній табір. Адже якщо виникнуть проблеми на кордоні, поїздка може просто відмінитися.

День перетину кордону

Важливо також обрати правильний день для виїзду на відпочинок. У будні дні черги на КПП зазвичай значно менші, ніж у вихідні. Тож із переїздом кордону з понеділка по п’ятницю можна впоратися набагато швидше, ніж у суботу чи неділю.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button