Новини

В Україні продовжують рости ціни на продовольство: які продукти здорожчали цього разу

За даними Держстату вартість фруктів збільшилась на понад 10%, встановивши своєрідний рекорд.

В Україні з квітня по травень 2024 року вже вкотре здорожчали харчові продукти. Зокрема збільшилася вартість найбільш зажаданих українцями товарів – фруктів, овочів, хліба, м’яса та молочних продуктів. Про це повідомили у Державній службі статистики України.

Які продукти здорожчали

Найбільший ціновий стрибок здійснили сезонні фрукти та ягоди. За останній місяць вони здорожчали аж на 10,4%. Проте решта продуктів харчування не відзначились таким рекордним підвищенням цін, в тому числі овочі, які подорожчали лише на 1,3%.

Ціни ж на решту продуктів змінилися менш ніж на 1%. Зокрема риба та рибопродукти подорожчали на 0,9%, а м’ясо – й узагалі на 0,4%.

Хоча показовим в цьому випадку є зростання вартості хліба, що додав у ціні аж 0,8%, а це чимало для головного продукту на столі українців. При цьому інші хлібні продукти та макаронні вироби подорожчали на 0,7% та 0,5% відповідно.

Також з квітня по травень підвищилася вартість цукру. Цей популярний товар здорожчав на 0,6%.
Зміни українці помітили й вартості молочних продуктів, зокрема масла, твердого та кисломолочного сиру. Масло здорожчало на 0,4%, а сири – орієнтовно на 0,2%.

При цьому вартість соняшникової олії з квітня по травень 2024 року не змінилася ані на копійку.

На які продукти ціна впала

Варто зазначити що навесні 2024-го деякі продукти не те що не здорожчали, а навіть суттєво впали в ціні. Зокрема мова йде про яйця, які у травні українці могли придбати аж на 14,3% дешевше, ніж у квітні. Також здешевшало молоко, щоправда не так суттєво – лише на 1,5%.

Загалом же середня вартість продовольчих товарів в Україні у травні, якщо порівнювати з квітневими цінами, збільшилася на 0,9%. Та порівнявши ці дані із цінами на харчові продукти у травні 2023 року можна помітити позитивну динаміку. В середньому більшість продтоварів з того часу подешевшала на 0,5%.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button