Новини

Стало відомо, скільки в червні коштуватиме електроенергія та чи діятиме ще “нічний тариф”

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури подорожчає електроенергія для простого населення. До цього українців готують вже більше місяця. Щоправда, до сьогодні не було відомо остаточних цифр, які доведеться платити. Наразі є інформація, що тарифи зміняться вже з 1 червня, однак лише для частини населення. Тобто для тих домогосподарств, які споживають в місяць більше ніж 100 кіловат електроенергії. Їм доведеться платити аж 4,8 грн/кВт-година. Для всіх інших тариф залишається на теперішньому рівні — 2,64 гривні. В Уряді зазначають, що таке подорожчання змотивує людей економити електроенергію, а це сьогодні надзвичайно потрібно та важливо.

Як розраховуватимуть тариф?

Платити за підвищеною ціною потрібно буде не за всю спожиту електроенергію, а за все, що перевищує 100 кіловат.

“Якщо споживач споживає, наприклад, 200 кіловатів на місяць, то 100 кіловатів сплачуватиметься за старим тарифом, чинним – 2,64 грн/кВт-година. І все що більше – тобто 101+ наступні 100 кіловатів – за новим тарифом”, – зазначають експерти.

Водночас не виключено, що й базовий тариф, тобто цифра 2,64 незабаром зміниться в сторону зростання. Поки що про це нічого ствердно не говорять, але велика ймовірність, що без підняття тарифу галузь не впорається з тими збитками, які зазнала через обстріли.

тарифи на електроенергію

Також українців попереджають, що невдовзі можуть зрости тарифи й на обслуговування будинків й прибудинкових територій. Тож тим в кого є заборгованість радять її завчасно погасити.

“Місця загального користування, ті будинки, де є ліфти, вони автоматично потягнуть за собою нову ціну на електричну енергію. І це вже буде в рази дорожче. І там уже 100 кіловатів пільгового тарифу для побутових споживачів уже ролі особливої не зіграє, тому що ліфти, місця загального користування, вимагають більшої кількості електричної енергії...”, – каже експертка у сфері ЖКГ Кристина Ненно.

Щодо “нічного тарифу”, який дозволяє оплачувати електроенергію використану у нічний час з 50% знижкою, то він залишається актуальним. Щоб ним користуватися українцям радять придбати двозонні лічильники.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button