Новини

Банки спишуть всі борги деяким українцям: названо категорії осіб, яких це може торкнутись

Українці доволі активно користуються різноманітними кредитними позиками, на купівлю товарів чи послуг, або ж іпотекою. Майже кожен другий повнолітній українець має бодай активний кредитний ліміт, яким час від часу користується. До війни більшість громадян справно повертали борги й відтак так званих “поганих кредитів” було дуже мало. У 2022 році все змінилося — відсоток кредитів, які не повертають сильно збільшується. Звісно це трапилось через повномасштабне вторгнення. Частина українців не бачать впевненості у завтрашньому дні й вирішують відтягувати момент повернення боргу. Ще одна частина просто втратили свої доходи, тож й повертати гроші їм буквально нічим. Банки мають кілька варіантів того, що можна зробити з такими кредитами й один з варіантів — їх повне списання.

Що відбувається якщо не повертати борги?

Є певна частка кредитів, які ніколи не буде повернути. Банкам про це відомо, тай НБУ зобов’язує їх мати резерв під кожен виданий кредит. Коли клієнти систематично не віддають борги — це негативно впливає на статистику самого банку. Фінустанова має три варіанти розвитку подій:

  1. Списати борг.
  2. Продати його колекторам.
  3. Подати позов до суду на боржника.

Останні два варіанти є найпоширенішими, однак інколи банки вибирають перший варіант. Він стосується кредитів, які визнано повністю безнадійними.

Кредит

Коли борги списують?

Кредити списують якщо:

  1. Позичальник помер, або ж помер хтось із позичальників, якщо кредит брала сім’я й віддавали вони його зі спільного доходу.
  2. Боржник немає ніякого майна, яке можна було б конфіскувати за неповернення боргу.
  3. Боржника визнано зниклим безвісти або непрацездатним.
  4. Сума кредиту надто мала, щоб витрачати багато коштів та часу на судову тяганину.

Також навіть у випадку якщо справа дійшла до суду, але минув трирічний термін з дня подачі позову, й жодних результатів це не принесло, банку простіше списати борги.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button