Новини

В шкільну програму додадуть новий предмет: рішення вже ухвалене

Стало відомо, який предмет доведеться вивчати українським школярам та які зміни чекають на них в новому навчальному році. 

Деталі

В українських школах запровадять новий обов’язковий шкільний предмет — загальновійськову підготовку. Відповідне рішення ухвалили народні депутати 22 травня 

Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи початкової загальновійськової підготовки” підтримало 297 народних депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

За словами нардепа замість допризовної підготовки пропонується запровадити початкову загальновоєнну підготовку. 

Предмет “Захист України” будуть вивчати у старшій школі (на третьому рівні повної загальної середньої освіти) у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти та інших навчальних закладів, які мають ліцензію на ведення освітньої діяльності. 

Предмет направлений на військово-патріотичне виховання молоді. Це дещо схоже на альтернативу предмета “Захист вітчизни”, який вивчали українські школярі в 10-11 класі. Однак тепер це охопить не тільки школярів, але й студентів. 

Які ще зміни чекають на студентів та школярів

Українським вищим навчальним закладам та закладам професійної-технічної освіти рекомендують починати навчальний рік з серпня та ще до листопада завершити перший семестр або продовжити навчання в дистанційному режимі. Також навчальний рік варто продовжити до кінця червня чи навіть липня. Тобто максимально проводити заняття в теплий час, щоб взимку заощадити на опаленні.

Однак подібні зміни не будуть стосуватися студентів перших курсів. Щодо загальноосвітніх шкіл, то рекомендації від Міністерства освіти та науки України будуть оприлюднені найближчим часом. 

Подібні ініціативи сприймаються українцями дуже по-різному. Одні підтримують, інші всіляко виступають проти. Однак в Україні вже третій рік триває війна, тому люди змушені пристосовуватися до нових реалій і шукати рішення, актуальні для воєнного часу. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button