Новини

Новини невтішні: в Пенсійному фонді розповіли про нові умови виходу на пенсію

Це потрібно знати всім майбутнім пенсіонерам. В Пенсійному фонді України розповіли, скільки стажу потрібно для оформлення пенсії та що зміниться для українців. 

Загалом умови виходу на пенсію в Україні будуть змінюватися ще протягом чотирьох років. Тобто вимоги до стажу з кожним роком будуть зростати. 

пенсія

Деталі

В пенсійному фонді України нагадали про вимоги до стажу. Щоб вийти на заслужений відпочинок в 2024 році після досягнення 60-річного віку, потрібно мати не менше 31 року страхового стажу, причому як чоловікам, так і жінкам. Це передбачено Законом України №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Якщо стажу замало, то вихід на пенсію доведеться відкласти. За умови наявності мінімум 21 року стажу вийти на пенсію можна буде в 63 роки, а при стажі менше ніж 15 років право виходу на пенсію з’явиться тільки в 65 років. 

При цьому умови для виходу на пенсію будуть змінюватися ще чотири роки, тобто до 2028. Ці зміни вже давно передбачені пенсійною реформою. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік. Таким чином для виходу на пенсію потрібно буде мати: 

  • у 2025 році — 32 роки страхового стажу;
  • у 2026 році — 33 роки страхового стажу;
  • у 2027 році — 34 роки страхового стажу;
  • у 2028 році — 35 років страхового стажу.

Крім того, у ПФУ нагадують, що страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає обов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який кожного місяця сплачується певна суму, при чому не нижче мінімальної встановленої ЄСВ. При цьому, якщо зарплата найманого працівника менша за мінімальну, то роботодавець повинен донарахувати ЄСВ в мінімальний страховий внесок. 

Перевірити свій страховий стаж та сплачені страхові внески та нараховану зарплату можна вебпорталі електронних послуг ПФУ. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button