Vodafone

Популярний мобільний оператор повідомив про глобальні зміни: це відчує кожен українець

Один з найпопулярніших мобільних операторів України — Vodafone в партнерстві з Nokia починає масштабне тестування технології 5G одразу у двох містах України — Києві та Івано-Франківську. Цей крок направлений на демонстрацію високою роботоздатності нової системи в реальних умовах експлуатації та оцінку її електромагнітної сумістності. 

Деталі

Основна мета цих випробувань — покращення ефективності використання частотного спектру та оптимізації витрат на запровадження сережі 5G. 

Програма тестування включатиме одразу кілька ключових етапів.

  • в першу чергу буде проводитися перевірка стабільності звязку при навантаженні в мережах 2G, 3G, 4G та SG (включно з підключенням до мережі, передачі пакетних даних та постійного навантаження та відкоюченні від мережі);
  • окремо буде звертатися увага на тривалість сеансів звязку в умовах 5G, включаючи тестування підключення, передачу даних та відключення від мережі;
  • також планується здійснення перевірки успішності переходів абонентський терміналів між різними поколіннями сотових стандартів — від 2G до 5G. 

Всі ці дії — це важливий аспект, який дозволить повною мірою оцінити плавність та ефективність переходу між різними технологіями в рамках єдиної інфраструктури. 

В рамках тестування також акцентують увагу на перевірці голосових сервісів. Особливу увагу приділяють переходу 5G NSA мережі на мережі старих поколінь — 2G/3G або 4G/VoLTE для вхідних та вихідних голосових викликів. 

Ці напрямки перевірки не менш важливі, адже саме якість голосового звязку —це один із основних параметрів оцінки працездатності нової технології.

Нагадаємо, що раніше українці масово обурювалися неприємними новинами про підвищення вартості більшості тарифів мобільного оператора Київстар. В середньому вартість пакета послуг зросте на 20-50 гривень залежно від тарифу. При цьому абонентам пропонують перейти на пакети з більшим наповненням або на більш бюджетні варіанти з меншою кількістю хвилин чи Гб інтернету. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button