Новини

Додадуть ще одну платіжку: українцям повідомили чергову неприємну новину

Жителі одного з українських міст отримали нові платіжки. В них просять сплатити за вивезення побутових відходів з додатковою графою. Яку послугу тепер будуть оплачувати українці і в скільки це обійдеться. 

У квітні жителі Житомирщини отримали платіжки про необхідність сплати тарифу на переробку сміття, а не тільки вивезення як це було раніше. 

Скільки коштуватимуть послуги переробки сміття

Вартість перероблювання одного кубометра сміття на підприємстві коштує 70 гривень.

Керівництво міського управління житлового господарства Андрій Гуменюк пояснив, що поява нового тарифу пов’язана з початком роботи у місті сміттєпереробного заводу. 

За його словами, тепер крім послуги вивезення сміття доведеться сплачувати ще й за переробку. Тарифи затвердили ще в 2022 році, але через війну так і не запровадили. Вартість нової послуги складатиме близько 13 гривень на людину. 

Від чого залежить вартість переробки сміття

Чинний тариф в 13 гривень не покриває витрати заводу. Очільник ТОВ ТС Соціальний проєкт “Сміттєперербник завод” Євгеній Барах розповів, що на тариф впливає:

  • показники глибини переробки;
  • обсяги переробки;
  • витрати на заробітну плату працівникам;
  • витрати на обслуговування техніки та паливо;
  • витрати на електроенергію та інші ресурси для забезпечення функціонування заводу.

За підрахунками на один кубометр завод витрачає близько 70 гривень. Саме тому чинний тариф в 13 гривень точно переглянути в  найближчій перспективі. Це відбудеться після монтажу нового обладнання та збільшення потужності. За словами політиків, місцеві жителі не проти підвищення тарифів. Головне, за словами Андрія Гуменюка це те, що сміття буде перероблятися, а не накопичуватися. Тож в збільшенні вартості послуги з вивезення побутового сміття немає нічого страшного. Він переконує, що це нормальна практика у всіх цивілізованих країнах, і найближчими роками подібну практику можуть запровадити у всій країні. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button