Новини

Психологи розповіли з якого віку можна відправляти дітей на вихідні до бабусі з дідусем

Дуже багато батьків залишають свою малечу на вихідні, чи на літні канікули у бабусі з дідусем. Це звісно чудово, коли є кому довірити найцінніше, однак психологи кажуть, що в деяких випадках батьки роблять грубі помилки. По-перше, є певна вікова межа починаючи з якої вже можна пробувати залишати дитину на всі вихідні у бабусі. По-друге, є й ряд інших нюансів, які варто проаналізувати перш ніж залишати дитину саму без батьків навіть на одну ніч.

Не можна залишати дітей до 1,5 року

Психологи кажуть, що не можна залишати на бабусю з дідусем дітей, яким ще не виповнилося 1,5 року. Така малеча ще не розуміє, що перед нею близькі їй люди й хоче відчувати поруч маму. Виняток — якщо сім’я проживає разом з бабусею та дідусем й дитина бачить їх щодня. І то, інколи ночівля без мами в такому малому віці може обернутися сильним стресом.

дитина

Починаючи з 2 років дитину можна поступово пробувати залишати на ночівлю у бабусі, адже такій малечі вже можна пояснити, що мама з татом скоро повернуться. Однак, якщо дитина плаче й не хоче відпускати батьків, краще змінити свої плани й не залишати її.

З обережністю слід залишати дітей у бабусь та дідусів, які проживають в іншому місті й рідко бачаться з дитиною. Якою б сильною не була їх любов, для дитини це все одно нова обстановка, яка може провокувати стрес. Якщо є необхідність залишити дитину на кілька днів у бабусі, то варто мамі перед цим пожити трішки з дитиною в тієї ж бабусі, щоб малеча добре освоїлась.

Ну і звісно ж, жодних пересторог немає, якщо дитині виповнилося 4 і більше років й вона радо їде на канікули до бабусі та дідуся. Всі застереження стосуються діток від народження й до трьох років.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button