Новини

Дієтологи розповіли в який час доби не варто їсти гречку та що буде, якщо вживати її щодня

Гречка — один з найпопулярніших гарнірів. Це популярна серед українців каша, яка містить багато корисних мікроелементів та може надати відчуття ситості на багато годин. Дехто їсть гречку на сніданок, інші нею обідають, а треті й зовсім — вживають її виключно у якості вечері. Експерти зі здорового харчування розповіли в який час доби про гречку краще забути та чому?

Не варто їсти гречку у вечірній час

Гречка містить багато складних вуглеводів. Це чудово якщо ви маєте на меті отримати від прийому їжі заряд бадьорості, енергії та сил. Поласувавши гречкою можна не відчувати голоду мінімум 4-5 годин. Все через те, що гречка повільно перетравлюється. Саме тому їсти її краще в першій половині дня, або максимум в обід.

На вечерю гречку готувати зовсім не варто. Ввечері метаболізм працює повільніше тож крім зайвих кілограмів ви можете отримати ще й проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Важкість у шлунку, здуття — все це може бути наслідком заважкої вечері.

Що буде якщо їсти гречку щодня?

Деякі дієти передбачають наявність гречки у щоденному меню, однак це індивідуальні випадки й так можна робити лише за рекомендацією спеціаліста. В протилежному випадку щоденне споживання гречки може призвести до низки проблем зі здоров’ям.

Особливо уважними варто бути наступним людям:

  1. Тим в кого низький артеріальний тиск. Гречка має у складі магній, який розслабляє судини, тож тиск може ще більше знизитись.
  2. Тим в кого є гастрит, панкреатит, чи інші проблеми зі шлунком і підшлунковою. Гречка довго перетравлюється чим провокує додаткове навантаження на ШКТ.
  3. Гречку не варто їсти людям, які мають проблеми з нирками та сечовидільною системою. Все через калій і фосфор у складі, які ускладнюють перебіг хвороби.

Всім хто має ці протипоказання рекомендовано їсти гречку не частіше ніж два рази у тиждень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button