Softnews

Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює вже 18 травня: що він міститиме?

Про те, що в Україні працюють над створенням електронного кабінету військовозобов’язаного відомо вже дуже давно. Не було лише точної дати, коли саме система стане доступною для користування. Раніше говорили, що е-кабінет запрацює влітку, потім, що це трапиться конкретно 17 червня. І ось, стало відомо, що система запрацює вже 18 травня — саме в той день, коли в силу вступає оновлений закон про мобілізацію.

Про це повідомили у Верховній Раді

Про те, що е-кабінет готовий та незабаром розпочне свою роботу розповів член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський. Він зазначив, що поки все працюватиме у тестовому режимі, адже це величезна інженерна програма, яку звісно ж потрібно випробувати на наявність різних багів.

Попередньо тестуватимуть е-кабінет протягом 30 днів і після цього він повноцінно запрацює.

тцк

«Будь-яка нова система потребує тестування для того, щоб, з одного боку, забезпечити максимальну безпеку персональних даних. А це питання національної безпеки. Тому в процесі експлуатації буде з’ясовано всі нюанси, буде вдосконалено кабінет», – зазначив Вениславський.

В електронному кабінеті військовозобов’язані в першу чергу зможуть оновити свої дані. Це мовляв досить зручно, адже не потрібно буде йти в ТЦК. Оновити дані зможуть й ті, хто перебуває закордоном. Їм привласнять QR-код.

«Будь-який громадянин України зможе оновити свої персональні дані. І вони будуть згенеровано, до речі, вже в цьому тестовому режимі… Після того, як громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, оновить свої персональні дані (а йдеться про дуже обмежену кількість персональних даних, а саме місце фактичного проживання, засіб комунікації та ставлення до військової служби), зможе отримати згенерований QR-код», – зазначив Веніславський.

Електронний кабінет створюється окремо на кожну особу, про яку було знайдено бодай якісь дані в одній з баз, до яких отримали доступ в ТЦК.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button