Новини

Блокують рахунок без попередження: за яку операцію банки негайно карають клієнтів

В Україні активно діє фінансовий моніторинг. Варто розуміти, що це ціла система налаштована таким чином, щоб виявляти різноманітні підозрілі операції, які можуть здійснювати клієнти різних банків. Є чітко прописаний перелік операцій, які 100% потраплять в поле зору фінансового моніторингу і власник картки змушений буде пояснити, походження коштів. Це, наприклад, перекази на суму 400 000 гривень. Велика кількість здійснених переказів протягом одного дня. Купівлі на нетипово великі суми коштів, а особливо у нічний час. Однак інколи заблокувати можуть й за операцію, якої немає у списку. Наприклад, торги криптовалютою.

З криптовалютою зараз багато проблем

Власники криптовалюти, або люди, які хочуть її купити насправді часто стикаються з проблемами, такими як блокування їхніх банківських карток. На це вже неодноразово скаржилися українці на сайті Мінфіну. Одразу кілька нових скарг на цю тему з’явилося тут буквально нещодавно.

картка

З опису однієї скарги зрозуміло, що клієнт банку просто став жертвою шахраїв. Такі останнім часом дуже активізувалися. Вони купують криптовалюту, однак плату присилають не зі свого рахунку, а з рахунку продавця.

Я продав криптовалюту на 10 тис. грн. Я не встиг витратити гроші, а мій рахунок заблокували нібито за шахрайські дії. Я звернувся до ПриватБанку, а мені тепер кажуть, що потрібне або рішення суду, або щоб я повернув гроші жертві“, – поскаржився один з українців.

Як насправді все відбувається? З карти жертви, гроші переказують відразу на рахунок особи, яка продає криптовалюту. Той продає частину, наприклад, біткоїна, отримує гривні, а потім картку з цими гривнями блокує банк.

Експерти кажуть, що не потрапити у подібну халепу можна лише якщо ви не здійснюєте перекази та отримуєте їх на рахунок звичайних фізичних осіб. Потрібно дотримуватись “фінансової гігієни” та намагатись мати завжди документальне підтвердження власних доходів.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button