Новини

Розпочнеться тотальний контроль: в Україні розгортають глобальну систему спостереження за громадянами

В Україні створять єдину платформу відеоспостереження. 

В вівторок 9 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про створення в Україні єдиної платформи відеоспостереження. Деталі цих планів вже оприлюднені на офіційному сайті Кабміну. 

Деталі

Наразі відомо, що в єдину платформу відеоспостереження вж інтегровано більше восьми тисяч відеокамер. Глава Кабміну наголошує, що ці заходи спрямовані на захист українців від злочинності. 

За словами Шмигаля, зараз інтегровано вісім тисяч камер з 50 000 наявних в Україні. Але ця робота триває. Крім того, за словами премєр-міністра:

  • влада вирішила змінити підхід до стандартів безпеки у цивільному житті. Це повязано з потребами воєнного часу, але ці стандарти будуть актуальними і після завершення війни;
  • один із пріоритетів уряду на цей рік та наступні — формування безпечного середовища для громадян. 

камера

Як ще контролюватимуть громадян

Зазначимо, що за даними заступника керівника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, в січні запрацює ще близько 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень правил дорожнього руху. 

Відомо, що загальна кількість комплексів фіксації з 1 січня 2024 року становить 265 одиниць. Порушників швидкісного режиму чекає покарання:

  • при перевищенні швидкості на понад 20 км/год передбачено штраф у розмірі 340 гривень;
  • при перевищенні швидкості на понад 50 км/год доведеться сплатити 1700 гривень. 

До слова, Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко недавно повідомляв про необхідність встановлення металодетекторів та сканерів багажу в громадських місцях для підвищення рівня безпеки. Такі зміни хочуть запровадити на транспортних станціях та в торгових центрах. Ще буде розміщення додаткових огорож на території вокзалів. технічних засобів оповіщення поліції. При цьому це будуть інтелектуальні смстеми відеоспостереження з можливістю розпізнання осіб, номерних знаків, моделі та марки авто та іншу інформацію для оперативного пошуку людей чи транспортних засобів. 


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button