Новини

Підприємець рік уникав мобілізації: як йому це вдалося та яке покарання він отримав

Підприємець з Тернополя рік ухилявся від служби в армії. На суді чоловік провину не визнав. Тож суд ухвалив рішення позбавити його волі на строк три роки. 

Про це йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 5 січня 2024 року. 

Деталі

За даними суду, ФОП з Тернополя ще 5 грудня 2022 року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії. 7 грудня 2022 року він отримав повістку та повинен був 11 грудня прийти до військкомату для проходження навчання у Збройних силах України. Однак ФОП ухилився від служби. 

  • Чоловік на суді заперечив провину та заявив, що не ухилявся від служби в лавах ЗСУ.
  • Він наполягав на тому, що після отримання повістки поїхав у Львівську область і там захворів. 

У свідченні підозрюваного в суді йдеться про те, що під час візиту до Львова він захворів. Його почала боліти спина в попереку. Тож він зателефонував до свого сімейного лікаря і та порадила йому звернутися за медичною допомогою за місцем перебування. В результаті чоловік звернувся в Моршинський санаторій для обстеження. Там йому поставили діагноз — пієлонефрит. 

мобілізація

Також чоловік додав, що він боїться, що на фронті його вб’ють і розумів, що за ухиляння від служби його чекає кримінальна справа. Саме тому він більше не пішов до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

Сімейна лікарка пояснила, що підозрюваний справді їй дзвонив. І це сталося вперше за багато років. Чоловік сказав, що відпочиває в Карпатах і йому стало зле. Лікарка порадила йому випити таблетки від болю. Згодом чоловік знову звернувся до неї та попросив надати довідку про те, що він з нею спілкувався. 

Суд визнав ухилянта винним та засудив до трьох років позбавлення волі. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button