Softnews

Перехід Пентагону на захист від Microsoft зробить США вразливими до кібератак

Міністерство оборони США непомітно відмовляється від однієї зі своїх найдавніших програм кібербезпеки та замінює її готовими інструментами від Microsoft , незважаючи на внутрішню опозицію та критику з боку експертів, які кажуть, що це зробить країну більш вразливою для іноземних хакерів та кібератак. Про це пише американський журнал Newsweek.

На серії зустрічей з директором з інформаційних технологій Міністерства оборони США Джоном Шерманом восени 2022 року, коли завершувалася робота над бюджетним запитом міністерства на 2024 фінансовий рік, «явна більшість» високопоставлених ІТ-керівників із військових служб виступила проти відмови від старого софту, повідомляє журнал з посиланням на посадовця Пентагону.

Потенційні ризики, відзначає Newsweek, стали відомі в березні цього року, коли з’ясувалося, що хакери, підозрювані у приналежності до російської військової розвідки, майже рік таємно використовували вразливість у поштовій програмі Microsoft Outlook. У зв’язку з цим експерти вважають, що небезпечно покладатися виключно на програми Microsoft.

Рішення Пентагону про перехід на інструменти безпеки Microsoft, зокрема, впливає на її домінуюче становище на ринку державних технологій і може суперечити новій стратегії Білого дому в галузі кібербезпеки, яка закликає творців софту насамперед пропонувати безпечні продукти, а не продавати додаткові заходи безпеки.

Тепер міністерство використовуватиме Microsoft Defender. Надмірна залежність від компанії ризикує зробити комп’ютерні мережі Збройних сил США більш уразливими.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button