Новини

Абонентів Київстар чекають перебої в роботі інтернету

Не дуже приємні новини приходять від операторів мобільного зв’язку. Так, нещодавно Олександр Комаров, президент Київстару, заявив на своїй прес-конференції про те, що в 2020 році очікуються неполадки в мобільному зв’язку. Це пов’язано з тим, що частоту в 900 МГц будуть займати для частот, необхідних для 4G-інтернету.


Тимчасові труднощі: де і коли вони можуть виникнути

Неполадки зі зв’язком, які на чудернацькому мовою економістів називаються «турбулентністю», будуть викликані рефармінгом. За цим терміном ховається перенастроювання устаткування і зміна радіочастот. Київстар почне рефармінг в другій половині 2020 року. Скільки він триватиме – поки що не зовсім зрозуміло.

Уже відомо, втім, що проблем по всій країні не виникне. Рефармінг буде проводитися по черзі, спочатку один регіон, потім в наступнім. Щось подібне вже відбувалося в 2018 році, коли в Україні вводилося повноцінне 4G. Тоді абоненти Київстару по всій країні скаржилися на збої в мобільному зв’язку.

Це було пов’язано з тим, що під мережі четвертого покоління звільнялися частоти в районі 1800 мегагерц. Оператори звільняли частоти для дата-послуг, відповідно, зменшувалася ширина виділеної смуги для дзвінків. Результат – «глюки», недоступність абонентів при включеному телефоні, недоставлені СМС та інші незручності. До честі Київстару, з цими труднощами «перехідного віку» компанія впоралася порівняно швидко і без ексцесів.

[adsforwp id=”10622″]

Київстар

Масштаби

На даний момент 4G від Київстару покриває 9485 населених пунктів в нашій країні. У них проживає 74% населення України. Дев’ять мільйонів українців користуються 4G-інтернетом від «Київстару», це найбільша кількість серед всіх українських операторів. Щомісяця 4G абоненти абоненти споживають 8,2 Гб. Вживання трафіку 3G-користувачами набагато нижче: в середньому 3,8 Гб в місяць. Оператор інвестував в 3G і 4G 25 млрд грн. У 2020 році зв’язок стане доступною всюди в нашій країні.

Нагадаємо також, що мобільні оператори «Київстар», «Vodafone України» і lifecell планують влітку 2020 роки запустити в київському метро мережу четвертого покоління. Процес стартує вже в червні і повинен бути повністю завершений до серпня.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

2 Comments

  1. Все вірно з вживання трафіком.Платимо по повній за тариф,а інтернету немає.За 50 км від Києва по карті покриття відсутня зона обслуговування.Edge і той не працює.Люди платять за сервіс якого немає.Ау Київстар!!!! Вишки є ,обладнання не хочуть міняти.Поскаржитись немає можливості на офіційній сторінці Київстару.Тільки все нові і нові тарифи та грошей побільше.Зібратися громадою та подати колективний іск ,може тоді і запрацюють коли відповідатимуть грошима за свою роботу.АКМУ вони не бояться,шрафи мізерні.Отак і живемо з монополістами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button