Новини

Деяким українцям збільшили допомогу для оплати комунальних послуг

Збільшили вдвічі розмір виплат тим українцям, які надали прихисток переселенцям з окупованих територій. Відтепер вони зможуть отримувати замість 450 гривень щомісяця, виплату у розмірі 900 гривень. Цей розмір залишиться на весь період опалювального сезону 2022-2023 років.

Про це офіційно повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції окупованих територій. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів, вона вступила у дію 1 жовтня 2022 року.

Особливості виплати компенсації

Кабмін повідомив, що отримати таку компенсацію зможуть не переселенці, а власники житла, які надали прихисток. Ця виплата не має жодного відношення до субсидії, тому що вона не залежить від прибутків українців.

Тому, якщо хтось надав житло ВПО, та боїться подати на компенсацію за комунальні послуги, може сміливо це зробити. На додачу він ще й отримуватиме субсидію у повному обсязі. Така допомога має покривати витрати на електроенергію, воду чи інші комунальні платежі. Вона нараховується на картку для виплат. Заповнити необхідні документи можна онлайн. Головна вимога — бути офіційним учасником програми «Прихисток».

Збільшення виплат стало можливим за участі Червоного Хреста. Товариство виділило 110 мільйонів гривень у період з березня по липень саме для компенсацій українцям, які надали житло тим, хто цього потребує. Коштів поки що цілком достатньо, щоб підтримати громадян, які не лишились осторонь у цій біді.

Виплати можуть отримати:

  • фізичні особи;
  • юридичні особи.

До юридичних осіб відносяться такі категорії, як навіть ФОП чи релігійні організації. Також на компенсацію мають право державні установи й комунальні підприємства. Наприклад, у Запоріжжі та в інших містах переселенців селять у дитячі садки. Ці установи мають право на компенсацію за кожну родину, якій надали житло.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button