Новини

Перелік дефіцитних товарів поповнився: які ще продукти зникли з полиць супермаркетів?

В Україні призупинило роботу безліч підприємств. Деякі заводи повністю зруйновані, інші просто тимчасово не мають змоги працювати. Крім того, через закриті порти всі імпортні товари доводиться завозити через кордони з ЄС, що звісно ж довше і проблематичніше. Як результат деякі продукти, можуть зникнути з полиць на кілька днів, чим викликають паніку в українців. Відтак, на фоні нещодавнього дефіциту солі, утворився дефіцит ще кількох товарів. Покупці почали розкуповувати соду і оцет. Торгові мережі кажуть, що попит на ці товари за останні два тижні зріс у 5 разів. Ймовірно люди вирішили перестрахуватися, але тим самим ще більше ускладнили ситуацію.


Сіль, сода та оцет будуть безперебійно надходити до магазинів

Наразі, сіль Україна закуповує в Німеччині, Туреччині, Польщі та Румунії. Оцет виробляється в Україні на двох підприємствах і вони наразі працюють у звичайному форматі. Тобто передумов для дефіциту оцту немає жодних. Дефіцит штучний і створений самими людьми. Що до соди, то її, як і раніше постачають з Туреччини. Наразі, Україна має законтрактовано таку ж кількість соди, що й завжди і вже чекає на чергову її поставку. Найбільші торгові мережі, наприклад, АТБ, кажуть, що через один-два тижні ситуація з товарами стабілізується. Люди побачать, що всього вистачає і все довозять, й перестануть закуповувати більше, ніж потрібно.

Ціни будуть вищими ніж до війни

Ціни на продукти загалом зросли, і на жаль зростатимуть й надалі. Імпортна сіль, однозначно коштуватиме трохи дорожче, аніж та що була вітчизняного виробництва. Однак різниця буде не критичною, запевняють представники влади. Також, закликають людей не створювати зайвого попиту, адже саме він провокує підвищення цін.

Back to top button