Статті

Як вижити в окупації: правила користування смартфоном

В Україні зараз кілька областей повністю або частково перебувають під тимчасовою окупацією. Днями стало відомо, що росіяни почали відключати місцевим мобільний зв’язок, та Інтернет, натомість пропонують своїх провайдерів. Людей залякують, що читаючи українські новини вони піддають себе ризику, адже спеціальні служби відстежують таких українців і можуть прийти для проведення виховної розмови. Центр протидії дезінформації опублікував три простих правила, яких обов’язково треба дотримуватись всім, хто зараз в окупації. Не завадять ці рекомендації й решті українців.


Користуйтесь VPN

Те, що російські спецслужби вираховують тих, хто користується VPN – це міф. Ніхто нікого не зможе відслідковувати, але зате ви зможете безперешкодно заходити на українські сайти, які так активно окупанти намагаються блокувати. Якщо не знаєте, який VPN встановити, завантажте браузер Opera, де в налаштуваннях вже є вбудований ВПН. Також, для кращої безпеки своїх особистих даних користуйтесь браузером Tor Browser, де всі ваші дії залишатимуться анонімними.

смартфон дозвіл

Ретельно очищайте телефон

Час від часу видаляйте всю історію листування, кеш, переходи тощо. Завантажте собі якісну очисну програму, або й зовсім скидайте телефон до заводських налаштувань. Важливі фото і відео, краще перенести десь у хмарне сховище, а на телефоні не зберігати нічого. Також, в “хмару” завантажте й копії важливих документів, наприклад паспорт, код тощо.

Користуйтесь паролем

Звісно, якщо росіяни захочуть перевірити ваш телефон, то доведеться його розблокувати, але якщо гаджет банально вкрадуть, що зараз часте явище, то ваші дані залишаться недоторканими. Використовуйте відбиток пальця, або ж складний графічний ключ.

Якщо користуєтесь месенджерами і ведете там активні діалоги з близькими, використовуйте додатки з подвійним шифруванням, наприклад, Телеграм.

Back to top button