Статті

Стівен Елоп – людина яка знищила компанію Nokia

9 років тому, 11 вересня 2010 року, пост CEO Nokia зайняв сумнозвісний Стівен Елоп. Саме він за 2 року знищив компанію, яка ще в 2010 році займала 29% ринку мобільних телефонів.

Елоп прийшов в Nokia з Microsoft – там топ-менеджер в 2008-2010 році займав місце в керівництві, де відповідав за просування додатків Microsoft Office.

У 2011 році, після переходу в Nokia, бізнесмен призупинив розвиток власних операційних системи Symbian і MeeGo, зосередившись на випуску смартфонів на базі провальної Windows Phone. Результати не змусили себе довго чекати: уже в четвертому кварталі 2012 року Nokia втратила звання найбільшого в світі виробника мобільних телефонів, поступившись ним Samsung, а частка телефонів фінського виробника на ринку впала до рекордно низьких 3%.

Стівен Елоп
Стівен Елоп

У 2013 році підрозділ Nokia, що займається виробництвом телефонів, був придбаний Microsoft за 5,44 млрд євро. У 2014 році Microsoft повністю закінчила поглинання мобільного бізнесу Nokia, але вже через рік софтверний гігант перестав випускати смартфони під брендом «Nokia».

За продаж компанії Елоп отримав 9,66 мільйонів євро в якості преміальних і зарплати, ще 4,1 мільйона євро компенсації, а також акції Nokia на суму 20,1 мільйонів євро (за курсом на 24 квітня 2014 року).

Microsoft

Відмова від власних операційних систем, курс на «сиру» Windows Phone, подальший продаж мобільного бізнесу Nokia і величезний особистий бонус – все це лише підкріплює думку про те, що Стів Елоп спочатку був посланником Microsoft і навмисне націлювався на зниження фінансових показників фінської компанії, щоб реалізувати її за рекордно низької вартістю Microsoft.

Як справи у Nokia зараз?

До 2026 року права на використання бренду Nokia належать компанії HMD Global. У «відродженої» компанію залишилися лише деякі менеджери верхньої ланки, але жодного з раніше працюючих інженерів. Всі нові смартфони HMD Global працюють на базі Android. Також компанія випускає римейки колись дуже успішних кнопкових телефонів Nokia на базі KaiOS . Проектуються і збираються пристрою на фабриці Foxconn в Китаї – власне виробництво Nokia у Фінляндії було закрито ще в 2012 році.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button