Новини

Українцям розказали про спосіб повернути гроші, які були витрачені з карток “Привату”, “Ощаду” чи Mono

Як виправити наслідки невдалого шопінгу?

Напевне кожному із нас траплялися невдалі покупки в інтернет-магазинах. Придбаний товар виявлявся зовсім не таким, як на фото, або продавець й зовсім не надсилав вам замовлену річ.

Виявляється наслідки невдалої покупки можна абсолютно законно виправити. Така послуга називається чарджбек та є наразі досить популярною за кордоном. Та українські банки також пропонують своїм клієнтам такий вид сервісу.

Як повернути гроші за покупку на карту?

Першим кроком у процедурі повернення коштів є подача заяви до банку, який видав вам карту. Розпочати процедуру чарджбеку можна не лише у випадку невдалого шопінгу. Така опція підійде й для клієнтів, які стали жертвами карткових шахраїв.

В загальному ж коло ситуацій, у яких можливе застосування чарджбеку, є дуже широким. Зокрема послугою можна скористатися у таких випадках:

  • ви не отримали товар чи послугу, за яку заплатили;
  • з вашої карти була знята сума, що не збігається із заявленою ціною товару;
  • ви не знали, що здійснюєте покупку;
  • було здійснене повторне зняття коштів за одну й ту саму покупку, тощо.

Усі ці випадки вже містяться у стандартних формах заявок на чарджбек таких популярних платіжних систем, як Visa та Mastercard. У заяві також потрібно буде вказати, чи не була карта вкрадена або загублена на момент здійснення транзакції.

Які докази необхідно надати для повернення коштів?

Подаючи заяву у банк, необхідно буде також описати всі обставини втрати коштів у найменших подробицях. Від вашої відвертості та детальності опису напряму залежатиме результат операції.
Також до заяви можна прикріпити наявні докази. Це може бути, наприклад, фото неякісного товару, квитанція від служби доставки, або ж листування із продавцем.

Надалі ваш банк передасть увесь зібраний пакет документів фінустанові, що провела транзакцію із боку продавця товару чи послуги. Проаналізувавши дані, банк передасть інформацію своєму клієнту, який матиме можливість погодитися з претензією та добровільно повернути кошті. У іншому випадку питання буде розглядатися арбітражем платіжної системи.

Як швидко вам повернуть гроші?

Процедура чарджбеку може тривати від 1 місяця до 1,5 року, та в середньому займає близько 4 місяців. Якщо справа дійшла до арбітражу, винній стороні доведеться оплатити витрати на процес розслідування. Це задоволення не з дешевих. Сума часом доходить навіть до 500 доларів.

Для заявника ж процедура чарджбеку є безкоштовною. Певна комісія може загрожувати йому лише у випадку, якщо він кілька разів поспіль програє арбітраж.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button