Новини

iOS 12 нарешті зламали: вийшов джейлбрейк для всіх iPhone

Користувачі мобільних пристроїв Apple небезпідставно вважають, що iOS є вельми захищеною системою. І це так. Але абсолютного захисту не існує. За даними ресурсу Motherboard, хакер Pwn20wnd випустив перший публічний джейлбрейк для сучасних iPhone за останні кілька років.

Як повідомляється, він підходить для iOS 12.4. Найцікавіше, що в попередній версії iOS 12.3 ця діра була закрита. Джейлбрейк працює на iOS 12.4, а також на будь-який інший версії нижче iOS 12.3.

Численні користувачі iPhone вже повідомили в Twitter, що їм вдалося зламати пристрої, в тому числі останні iPhone X і iPhone XR. Найцікавіше, що раніше фахівці з команди Google Project Zero повідомляли Apple про помилку. А Нед Вільямсон (Ned Williamson) з Google Project Zero підтвердив, що джейлбрейк працює.

iOS 12

За його словами, зловмисники можуть створити « чудове шпигунське програмне забезпечення », грунтуючись на коді і використовуючи вразливість. А додаток з вбудованим шкідливим кодом зможе отримати доступ до даних інших додатків або системних файлів, оскільки не буде виконуватися в рамках «пісочниці», як нормальні додатки під iOS.

Цілком ймовірно, що Apple випустить патч iOS 12.4.1 в найближчі дні, щоб виправити цю уразливість, хоча поки офіційного коментаря з Купертіно не надходило. При цьому потрібно розуміти, що наявність джейлбрейка з одного боку відкриває доступ користувачам до файлової системи, а з іншого – дає ті ж можливості для хакерів.

iPhone Siri

Тому користувачам рекомендується з обережністю ставитися до того, які додатки вони встановлюють з App Store. Адже в кожному з них потенційно може бути копія джейлбрейка.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button