Hardnews

Названо кращі гаджети для сну в 2021 році

Ви висипаєтеся? Згідно з деякими даними, хронічним безсонням, якt триває більше трьох місяців, страждає від 15 до 30 відсотків населення земної кулі, і це є справжньою проблемою. Недолік сну не тільки змушує людей нервувати, але і може привести до безлічі інших проблем зі здоров’ям – до збільшення ризику виникнення діабету, ожиріння і навіть серцевих захворювань.


У світі є безліч речей, які можуть зашкодити вашому сну: галасливі сусіди по кімнаті, яскраві вуличні ліхтарі за вікном або просто нестримне бажання залізти в свій смартфон щоб погортати стрічку в Instagram.

Однак варто зазначити, що сучасні технології можуть як заважати нашому сну, так і навпаки зробити його краще. Ми зібрали список з декількох корисних гаджетів і продуктів, які допоможуть користувачам легко заснути і спати без перерв.

Завдання більшості перерахованих нижче продуктів – надання важливої ​​інформації про тривалість і / або якість сну користувачів. Так, можливо, вам не знадобитися спеціальний браслет, щоб зрозуміти, що ви втомилися, проте сучасні технології можуть розповісти про якість і час сну.

Перш за все  – матраци

Якщо вже ми заговорили про такий важливий компонент нашого життя, як сон, то перш за все потрібно відзначити основний елемент хорошого нічного сну: матрац.

В наші дні матраци пропонують більше, ніж просто комфорт, оскільки вони можуть надати повну інформацію про сон користувача.

Сьогодні на ринку представлено кілька «розумних» матраців. Так, варто виділити Sleep Number 360 p5, який дозволяє людині налаштовувати м’якість, а також надає спеціальні дані, які інформують користувача про те, як багато він пересувався вночі і так далі.

Один з клієнтів описав даний матрац наступним чином:

«Структура з піни надає матрацу приємну однорідну структуру без грудок і нерівностей, які часто зустрінеш на звичайному пружинному матраці».

Якщо вам часто буває занадто жарко (або занадто холодно) в ліжку, то варто спробувати ліжко Pod від Eight Sleep. Воно здатне вивчити температурні переваги користувача, підігріває і охолоджує матрац. Все це контролюється за допомогою програми на смартфоні.

Поменше синього світла

Синє світло від дисплеїв смартфонів викликає сліпоту

Людське тіло можна порівняти з машиною, яка працює за розкладом; зокрема, варто виділити циркадний ритм – коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов’язані зі зміною дня і ночі. Період циркадних ритмів зазвичай близький до 24 годин.

Ми влаштовані таким чином, щоб максимально продуктивно використовувати денне світло і відпочивати вночі, тому, коли стемніє, тіло виробляє мелатонін, щоб почати процес засинання.

До появи електрики дотримуватися графіка було набагато легше, однак зараз можна без проблем використовувати різні джерела світла, особливо з урахуванням безлічі гаджетів з дисплеями (ноутбуки, смартфони, планшети і т.д.).

Перегляд Netflix на планшеті перед сном або листування в Instagram на телефоні, може здатися нешкідливою розвагою, але дисплеї випромінюють синє світло, яке змушує ваше тіло думати, що зараз ще день, тим самим пригнічуючи мелатонін.

Найнадійніший спосіб не допустити, щоб світло впливало на циркадний ритм – повністю уникати його. Таким чином, більше ніякого Instagram перед сном! Однак, зізнатися чесно, для багатьох це може виявитися далеко непростим завданням.

Чому не варто користуватися смартфоном перед сном і до чого це може привести

Тут варто виділити кілька речей, які можуть допомогти. Якщо існує необхідність працювати з комп’ютером за кілька годин до сну, окуляри з блокуванням синього світла можуть зменшити вплив світлодіодних дисплеїв.

Негативний вплив синього світла на сон підтверджено багатьма дослідженнями, а червоне, навпаки, здатне покращити його. Тому подумайте про те, щоб додати в спальню червоне нічне освітлення.

Хропіння

Дослідження Sleep Foundation показало, що 57% чоловіків і 40% жінок в США страждають від хропіння. Якщо ви або ваша друга половинка хропете, як трактор, то є висока ймовірність того, що хтось із вас має проблеми зі сном.

Це проблема, від якої потрібно позбавлятися. Існують різноманітні продукти, які обіцяють допомогти, проте розробники Nora, інтелектуальної системи для боротьби з хропінням, стверджують, що вона на голову вище за інших.

Як вона працює? Система оснащена бездротовим мікрофоном, який потрібно розмістити на полиці або тумбочці біля ліжка, повітряним насосом і надувною вставкою, яку потрібно помістити в наволочку подушки.

Якщо користувач починаєте хропіти, Nora обережно і швидко надуває вставку, тим самим повертаючи вашу голову, щоб друга людина не встигла прокинутися. Справа в тому, що легкі порухи голови стимулюють м’язи шиї, горла і відкривають дихальні шляхи, через що користувач перестає хропіти.

Білий шум і заспокійливі звуки

Шум – один з найголовніших чинників, що негативно впливають на сон. Чи то сусіди, котрі слухають музику, або ворони, що каркають під вікнами – дратівливий звук може коштувати вам дорогоцінних годин відпочинку.

Саме тому багато людей використовують спеціальні апарати, які відтворюють білий шум на всіх чутних частотах. Такий звук здатний маскувати інші шуми, а також його дуже легко відключити через деякий час.

Якщо виділяти конкретний пристрій, то слід зазначити модель від Adaptive Sound Technologies, яка здатна заглушити дратівливі звуки і забезпечити кращий нічний сон.

Однак деяким людям все ж подобається послухати деякі звуки перед сном; зокрема, ми маємо увазі розслаблюючі звуки, такі як хвилі океану, дощ або ухання сов.

Якщо ви хочете задрімати під легкий навколишній шум, існує ряд додатків, які допоможуть розслабитися. Популярний додаток для медитації Headspace, наприклад, включає різні звуки і заспокійливі голоси за кадром, які допомагають слухачам заснути. Теми включають дощову погоду, ніч на пляжі і багато інших.

Крім Headspace, існує безліч інших додатків для створення потрібної атмосфери перед сном, в тому числі Sleepa і Relax Melodies.

Не забувайте про температуру

Деяким людям подобається спати в теплому ліжку, тоді як інші у сні частенько розкриваються через спеку. Однак тут все залежить не тільки від комфорту, це дуже важливо для вашого тіла, оскільки температура природним чином знижується під час сну.

За даними різних досліджень, людина найкраще спить при 15-19 градусах за Цельсієм, але на що потрібно звертати увагу крім цього?

Можна спробувати замінити стару ковдру на щось новіше. Зокрема, ми хочемо відзначити розумну ковдру Smartduvet з системою клімат-контролю.

Як це працює? По суті, це покривало для охолодження і обігріву, яке контролюється за допомогою програми Feelgood. Таким чином, ви можете вибрати комфортну температуру, яка діє на ту частину ковдри, яку ви вибрали.

Крім того, ковдра розправляється сама по собі, тому вам не доведеться заправляти ліжко!

Відстеження сну

Відстеження сну більше не є другорядною функцією фітнес-трекерів. Гаджети здатні збирати широкий спектр даних про сон користувача (тривалість, якість, дихання і частоту пульсу), а також про умови сну (шум, світло, температура і т.д.). Ось деякі з кращих трекерів сну:

Beddit

Цей датчик настільки малий, що ви навіть не будете помічати його. Beddit відстежує безліч даних, включаючи тривалість сну, його якість, частоту дихання і навіть частоту серцевих скорочень.

Крім того, пристрій автоматично розпізнає, коли ви засинаєте, тому турбуватися нема про що. Результати ж можна переглянути в додатку для iOS.

Sleep Number Sleepiq Kids K2 Bed

Це пристрій висвітлює простір під ліжком, через що він підходить як для дітей (які бояться «монстрів під ліжком»), так і для батьків (які хотіли б контролювати режим сну своїх дітей).

Ще одна корисна функція – нічник, який батьки можуть дистанційно вимикати, коли дитина засинає. Додаток для iOS і Android дозволяє відстежувати всі важливі дані.

Emfit QS

Завдяки датчику, який поміщається під матрац, і окремому пристрою для тумбочки, Emfit QS відстежує все: від циклів сну до частоти серцевих скорочень і дихання, а також часу, проведеного у сні.

Lumie Bodyclock Glow 150

Набір Lumie допоможе заснути швидше і прокинутися добре відпочивши і повним енергії. Нічник Bodyclock Glow 150 виділяє поступово затухаюче світло у вигляді “заходу”, який допомагає заснути, а “схід” допомагає легко прокидатися.

Пристрій також видає додатковий звуковий сигнал для користувачів, які потребують додаткової мотивації встати з ліжка вранці. Світлочутливий дисплей з автоматичним затемненням і реалістичні кольори сходу / заходу роблять даний пристрій розслаблюючим способом подрімати і прокинутися. Крім того, варто виділити 10 заспокійливих звуків, включаючи тропічних птахів і білий шум.

Back to top button