Статті

На ринок повертається колись збанкрутілий виробник дешевих і якісних смартфонів

Компанія LeEco, яка виробляла недорогі смартфони але згорнула діяльність через фінансові труднощі, хоче повернутися в бізнес. Вона анонсувала власну конференцію, на якій хоче показати цілий спектр гаджетів, включаючи смартфони, смарт-ТВ, розумні годинники і навушники.


Новий початок LeEco

Компанія LeEco, в минулому великий виробник смартфонів, оголосила про своє повернення. У 2017 році компанія згорнула діяльність через брак грошей і зростаючі борги перед кредиторами.

LeEco – це китайська компанія, заснована в 2004 році. За інформацією порталу GizmoChina, вона розіслала запрошення на свою нову конференцію LeTV Smart Ecological Conference, яку має намір провести 18 травня 2021 р.

На запрошенні намальований силует людини в кофті з капюшоном, що піднімає праву руку в знак вітання. Це фірмовий жест засновника LeEco Цзя Юетіна (Jia Yueting), який пішов з поста очільника своєї компанії в 2017 р.

Запрошення на захід LeEco

Також запрошення містить напис «Я повернувся!», Що може означати повернення не тільки компанії, але і самого Цзя Юетіна.

Цзя Юетін

Запрошення LeEco можна вважати цілою збіркою натяків. Крім силуету засновника компанії, на ньому є згадка смартфонів, гарнітури, смарт-годинників, ігрових контролерів і ряду інших пристроїв. Не виключено, що в плани компанії входить їх показ на майбутній конференції.

Зліт LeEco

LeEco на зорі свого становлення носила назву LeTV. З самого початку Цзя Юетін виношував плани по створенню власної цифрової екосистеми, як у Apple.

LeEco починала з сервісів цифрового телебачення і стрімінгу відеоконтенту і домоглася в цьому певних успіхів. Зокрема, її стрімінговий сервіс Leshi, пише портал CGTN, користувався великою популярністю в Китаї, оскільки Цзя Юетін не скупився на закупівлю прав на різний контент.

На наступному етапі свого розвитку LeEco почала випускати телевізори, як звичайні, так і смарт. Надалі в її каталозі з’явилися планшетні комп’ютери і смартфони, які продавалися в багатьох країнах, включаючи Україну.

Пізніше LeEco початку запускати хмарні сервіси, стала розробником ПЗ і виробником відеоконтенту, плюс вона додала до своїх активів виробництво електровелосипедів та електросамокатів. Була навіть спроба скласти конкуренцію Tesla – для цього в 2015 році вона запустила бренд Faraday Future, під яким уже в січні 2016 був продемонстрований перший концепт-кар.

Цзя Юетін на презентації свого електромобіля

До запуску серійного виробництва автомобіля справа так і не дійшла.

Кінець історії

На початку листопада 2016 року LeEco публічно заявила про великі фінансові проблеми. Лей Цзюнь розіслав своїм співробітникам листа, в якому говорилося про брак грошей.

У січні 2017 р. LeEco влаштувала розпродаж своїх компаній, в результаті якого виручила $ 2,44 млрд у вигляді інвестицій. Цзя Юетін збирався витратити їх на боротьбу з китайськими гігантами Baidu, Alibaba і Tencent, а частину з них використовувати для погашення боргів.

Потім LeEco опублікувала звіт за IV квартал 2016 р в якому говорилося про 40-відсоткове зниження продажів смартфонів. У березні 2017 р ситуація з продажами погіршилася. У компанії почалися затримки з виплатами зарплат, і з неї почали йти ключові співробітники.

У липні 2017 р китайський суд заарештував в цілому $ 183 млн, що зберігалися на рахунках самого Цзя Юетіна, його дружини, а також трьох підприємств, пов’язаних з LeEco. Причиною послужила невиплата відсотків по кредитах. Також суд на три роки заморозив його частку в акціонерному капіталі LeEco і бонуси, що надходять від спільного підприємства з продажу автомобілів Dasheng Technology. Дебіторська заборгованість LeEco за підсумками I кварталу 2017 року склала $ 1,4 млрд.

Невтішний підсумок

Компанію LeEco в результаті погубило її прагнення закріпитися одночасно в декількох різних сферах і вийти за межі Китаю (зокрема, в США та Росію – ці ринки були пріоритетними для LeEco). Про це Лей Цзюнь написав в своєму листі співробітникам. Це призвело до зростання витрат і, як, наслідок, до боргів. До травня 2021 року компанія майже згорнула свою діяльність, але продовжувала подавати ознаки життя. наприклад в жовтні 2020 р LeEco випустила в КНР 65-дюймовий смарт-ТВ LeTV Zero65 за 6999 юанів (1087 доларів), а в січні 2021 року вона показала бездротові навушники Letv Super Earphone Ears Pro, дизайн яких скопіювала з Apple AirPods Pro.

Остання на травень 2021 року новинка LeEco

У травні 2021 року, за даними CGTN, Комісія з регулювання цінних паперів Китаю (CSRC) заборонила ряду топ-менеджерів LeEco, включаючи Цзя Юетіня і фінансового директора Яня Ліцзе (Yang Lijie), виходити на ринок цінних паперів. Заборона діє довічно і пов’язана з рядом випадків фінансового шахрайства.

Крім цього CSRC оштрафувала Лея Цзюня на 241 млн. юанів ($ 36,8 млн) за шахрайство з фінансами з 2007 по 2016 рр. У цей період LeEco розвивала свій стрімінговий сервіс Leshi, але надавала завідомо неправдиву фінансову звітність.

Додамо, що в 2019 р Цзя Юетін подав у США заяву про банкрутство з чистим боргом в розмірі $ 2 млрд.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button