Статті

Барометр в телефоні: як включити, користуватися і для чого потрібен

Щоб визначити рівень атмосферного тиску використовується прилад з назвою барометр. Проте, що собою являє барометр в телефоні? Яким чином працює, чи потрібен для цього спеціальний софт, чи варто взагалі переплачувати за подібний функціонал? Зараз будемо розбиратися.


Трохи теорії

Перший барометр був створений в далекому 1644 році в Італії. Подібну конструкцію з використанням ртутного стовпчика сучасні синоптики застосовують і до цього дня.

Коли рідкий метал опускається, значить погода погіршиться. А при підвищенні – ситуація зворотна.

Здавалося б, кому це корисно знати? Існують люди, самопочуття яких безпосередньо залежить від погоди. Особливо це стосується тих, хто має проблеми із серцево-судинною системою, болями в суглобах. От саме для них барометр є важливим інструментом прогнозування. Володіючи такою інформацією, можна відкласти деякі справи, які можуть створювати навантаження для фізичного здоров’я.

Але навіщо барометр в смартфоні? Виявляється, не тільки для медичних цілей, але і для більш точного визначення місцезнаходження мобільного гаджета. У зв’язці з системою GPS можна отримати детальне місцезнаходження людини за допомогою спеціальних програм (Google Карти і т.д.).

Нерідко рибалки вдаються до допомоги вимірювача атмосферного тиску, щоб передбачити поведінку риби і якість клювання. Ми в цій справі не сильні, краще уточнити у знавців або ж «погуглити». Знайшли на одному з сайтів таку табличку (раптом знадобиться):

Де знаходиться датчик?

Найчастіше розташовується в нижній частині девайса, а його будова аналогічна тій, яка вказана вище на зображенні. Ось тільки кількість ртуті мізерно мала і не здатна зашкодити здоров’ю. Крім того, модуль дуже компактний і захищений. Ніякі падіння і удари не зможу його зруйнувати (правильніше сказати, що це малоймовірно).

Суперечливість даного інструменту

Нижче публікуємо кілька коментарів під профільними статтями на тему використання барометра. Після цього зможете ознайомитися з принципами експлуатації барометра в телефоні.

  • Якщо не включити GPS та інтернет то ніяких даних програма не буде видавати. А знаєте чому? Тому що це звичайний обман. Програма тупо визначає де ви знаходитеся і бере з мережі дані з потрібних джерел про тиск і показує вам в програмі. Якщо в сматрфоні є якийсь барометр, то чому ні одна програма не вказує який зараз тиск поки не включиш GPS і інтернет?
  • Барометри засновані на п’єзорезистивному, або на тензометричному методі, в яких використовується ефект зміни опору матеріалу під дією деформуючих сил. І причому тут ртуть, від якої відмовилися ще за часів царя Гороха, особисто мені незрозуміло.
  • У мене вдома висить барометр якому вже майже 100 років, ніякої прив’язки до супутників природно немає, погоду пророкує гідромет відпочиває, так причому тут система подібного плану і звідки у такі відверті дані про точність. Звідки ртуть в моєму смартфоні? Яке відношення до барометра має GPS і вся космічне угруповання супутників? І при чому тут дані з супутників через GPS?

Як використовувати?

На жаль, не всі моделі підтримують подібну можливість. А перевірити наявність з допомогою візуального огляду не вийти (як ми це робили у випадку з датчиком наближення або освітлення).

Необхідно встановити офіційний додаток з Google Play | App Store, який дозволить наочно побачити вбудований прилад у дії. Щоб активувати барометр в телефоні потрібно в пошуковому рядку Гугл Плей ввести відповідний запит і вибрати одну з програм, попередньо ознайомившись з відгуками.

На момент написання огляду були актуальні такі утиліти:

Всі вони функціонують за схожим принципом – вимагають підключення до GPS, інтернету, за допомогою чого отримують інфо з супутників, найближчих метеорологічних лабораторій. Потім вимірюють тиск, збирають все в купу, аналізують і дозволяють отримати вкрай точний погодний прогноз. А деякі проги навіть висоту вимірюють:

Датчик тиску в смартфоні не є обов’язковим компонентом, але з його допомогою реально отримувати неймовірно точні показники положення людини на карті, визначати ймовірність атмосферних опадів. Барометр в телефоні – що це таке ми розібралися. Сподіваємося, наш огляд допоміг задовольнити Вашу цікавість.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button