Які баги можуть зламати ваші смартфони за лічені секунди: не перевіряйте – повірте на слово

Зараз на головній

Сьогодні згадаємо про найбільш гучні баги, які траплялися зі смартфонами за останні кілька років. Всі вони пов’язані з вразливостями операційної системи.


01.01.1970

Убивча дата для iPhone

З цією проблемою люди зіткнулися в 2016 році на смартфонах iPhone з iOS 9.2. Якщо на смартфоні змінити дату, поставити перше січня тисяча дев’ятсот сімдесятого року, то телефон може вимкнутися і вже не включитися.

Даний баг можна було вилікувати двома способами:

1) акумулятор повинен повністю розрядитися

2) скинути шлейф з акумулятора.

Здається, хто в здоровому глузді, буде виставляти на телефоні невірну дата, тим більше настільки, але коли стало відомо про проблему, багато користувачів iPhone, захотіли перевірити баг особисто і не всі, впоралися з проблемою самостійно, довелося звертатися в сервісні центри.

Баг з емодзі.

Білий прапор, цифра нуль, веселка

Якщо в попередньому багу страждали цікаві користувачі, то тут “жартівники” і ваші хейтери, могли доставити вам величезні незручності. Цей баг з’явився на iOS версії 10 і довгий час переслідував телефони “Айфон”, в різних проявах.

Зловмиснику потрібно було відправити на ваш смартфон: емодзі білий прапор, цифру нуль, емодзі веселка. Система, розпізнавши білий прапор і веселку, намагається поєднати їх в веселковий прапор проте нуль, що стоїть між ними ламає комбінацію для з’єднання. Якщо відкривати таке повідомлення, то смартфон зависав і не слухався ваших команд. Але проблему досить просто вирішити, потрібно попросити Siri створити iMessage і видалити шкідливе повідомлення, що містить дані символи.

Знову прапори

Два італійських прапора, два ієрогліфа на мові сіндхі

З прапорами у Apple, щось постійно не складається, вразливість в iOS 13 при отриманні повідомлення через push повідомлення, теж викликало критичну помилку. Якщо на смартфон приходило повідомлення, що містять: емодзі два італійських прапора, два ієрогліфа на мові сіндхі, то “Айфон” зависав і починав нескінченно перезавантажуватися – це відбувається, поки телефон не піде в повний розряд батареї. Це відбувалося через неможливість обробити дане поєднання символів.

Шпалери на смартфон

Картинка, яка вбиває Android

В кінці давайте згадаємо про баг, який стався з телефонами на операційній системі Android, в 2020 році. Нічим непримітна картинка, могла легко завдати проблем власнику смартфона, якщо він ставив її на робочий стіл. Встановивши її на робочий стіл телефон починав блимати і через деякий час йшов в перезавантаження. Через кілька перезавантажень система зрозуміє, що не справляється сама і переведе смартфон в інженерне меню. В “Recovery”, користувач зможе відновити смартфон, але втратить свої дані. Дана проблема виникла через те, що картинка знаходиться в RGB, а “Андроїд” потрібна в форматі sRGB. Добре що вона швидко вирішується, але не без втрат для власника смартфона.

Людям властиво помилятися і баги будуть з’являтися “в тій чи іншій мірі”, головне не перевіряйте їх на своїх улюблених смартфонах.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,969Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей