Експерти розповіли, за яких обставин варто негайно заблокувати свою банківську карту

Зараз на головній

Про це, чомусь не завжди пишуть на сайті банку. А конкретно про те, в яких випадках банківська карта підлягає блокуванню. Спеціально для вас ми вирішили нагадати – оскільки від цього можуть постраждати ваші фінанси.


Вам приходять дивні SMS

Про спроби списання, про невірний CVV код. Це означає, що хтось знаючи номер вашої банківської карти намагається підібрати термін дії та CVV / CVC код.

Бажано таку карту перевипустити з новим номером (в банку підкажуть, як це зробити).

Дані карти були сфотографовані або списані

Одного разу у мене був випадок. У невеликому магазині «біля будинку» касир явно не був продавцем, швидше за все якийсь вантажник.

Він взяв у нас банківську карту, тому що термінал був за склом і наче, ненароком, обидві сторони показав камері телефону. Оскільки я був у відрядженні, то не став розбиратися. Мені довелося терміново заблокувати карту, буквально після виходу з магазина.

Також якщо раптом якимось чином хтось списав дані вашої карти, а це номер, термін дій і код на зворотному боці пластика, то карту краще заблокувати.

Також рекомендуємо перевипустити карту, якщо ви її занадто сильно засвітили в мережі (її номер). Можуть бути спроби списання.

На банкоматі був скіммер

Скіммер – це такий пристрій, який зловмисники ставлять поверх самого банкомату для крадіжки даних з карти.

Якщо раптом ви помітили після того, як скористалися банкоматом списання грошей, що ви не виробляли, то потрібно одразу блокувати карту.

Але скіммер складно відрізнити, тому краще користуватися банкоматом у відділенні банку для зняття готівки.

Тут потрібно швидко блокувати карту, а також повідомити банк про підозрілий банкомат.

ПриватБанк

Ви оплатили покупку на сумнівному сайті

Наприклад, ви купували щось в інтернеті. Оплата пройшла, товар ви не отримали, продавець не відповідає. Тут потрібно вам перевірити самостійно – чи справжній це магазин чи підроблений.

І при найменшому сумніві, що ви зробили оплату на підробленому сайті, потрібно блокувати свою карту. Оскільки система вже знає номер карти, термін дії та код на зворотному боці. А це означає, що ваші гроші можуть бути автоматично списані – не всі сайти просять ввести код з SMS, оплата можлива і без нього.

Ваша карта застрягла, але її витягнув співробітник

Якщо він витягнув відразу, то блокувати не потрібно. А якщо через кілька днів (таке буває в дрібних банках), то краще її не брати, а випустити нову. Оскільки ви не знаєте, хто ще міг дізнатися всі цифри з карти.

Як заблокувати картку?

Через банківський додаток або за допомогою дзвінка в банк. Також потрібно пояснити банку причину, а якщо була сумнівна операція (успішне списання), то також повідомити про це. Можливо, ще гроші можна повернути.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей