Softnews

Для чого потрібен диспетчер задач на комп’ютері та про що він може розповісти користувачу

Як показує практика, мало хто знає що таке диспетчер задач. За нашими підрахунками, це десь не більше 30% користувачів ПК. Проте, це досить зручний інструмент. Запускається він натисканням одночасно таких клавіш: Ctrl + Shift + Esc. Відкриється ось таке віконце:

ЦП – завантаженість центрального процесора, Пам’ять – завантаженість оперативної пам’яті, Диск – завантаженість диска, Мережа – завантаженість мережі

У вкладці процеси ми можемо дізнатися які програми і служби в даний момент запущені і як вони споживають ресурси комп’ютера.

Наприклад, якщо якась програма забирає багато ресурсів процесора або пам’яті, то можна її закрити і відкрити знову.

Також якщо ви побачили незнайомий додаток, то виникне резонне питання: «Чому я про це не знаю, і що це за програма завантажується».

Для цього можна перевірити чи не встановилися якісь програми, які ви не ставили (робиться це в розділі «Додатки» в «Параметрах» комп’ютера (Win + i).

Також за допомогою вкладки «Процеси» можна завершити практично будь-яке завдання:

Що ще цікавого є у вкладках диспетчера задач?

Розглянемо автозагрузку.

В даному розділі нам показуються ті додатки, які автоматично включаються тоді, коли включається комп’ютер. Також ці програми працюють під час нашої роботи за ПК.

Якщо в списку є підозрілі програми (які ви не ставили), то краще їх відключити.

Також в цьому списку може бути і комп’ютерний вірус, який включається разом з комп’ютером і може використовувати його ресурси або збирати дані.

Також дуже велика кількість програм, що завантажується разом з системою може спричинити уповільнення комп’ютера – для цього потрібно їх відключити з автозавантаження і включати у міру потреби.

Варто розуміти, що не всі завдання можна відключити. Якщо щось відключити неможливо, то спливе окреме вікно-попередження:

Також варто розуміти, що якщо ви вимкнете будь-які важливі служби, то комп’ютер може працювати неправильно.

В цьому випадку рекомендуємо вводити в пошукову систему назву того, що ви хочете відключити з питанням, що буде і чи можна це робити.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button