Статті

Як розпізнати шахрая по телефону – після цих фраз кладіть слухавку негайно

Здавалося б, про телефонне шахрайство нам повідомляють мало не з кожної праски. І все одно люди часом дають себе ввести в оману. Надають шахраям ту інформацію, яка дозволяє вкрасти гроші. Повірте. якщо б ніхто не “вівся”, подібна діяльність припинилася б, а так об’єми розкрадань тільки ростуть.

Що ж це за фрази?

1) “Ваші гроші намагаються вкрасти зловмисники, але є спосіб їх захистити”.

Для цього гроші потрібно перевести на безпечний рахунок. Назвіть код з смс, щоб підтвердити операцію. А потім, звичайно ж, гроші йдуть від власника в невідомому напрямку.

2) “Ви недбало поводилися з персональними даними, і тепер вони скомпрометовані”.

Шахраї часто намагаються викликати почуття провини, від якого жертва в результаті намагається позбутися.

3) “Ми стільки часу на вас витратили, ви не можете відключитися”.

Знову грають на почутті провини. Намагаються створити ілюзію того, що про людину хочуть подбати. Вона просто не може так легковажно ставитися, адже фахівці роблять свою роботу і вже витратили стільки часу.

4) “Діяти треба швидко, бо буде пізно”.

Зловмисники часто кваплять своїх жертв, щоб у них не було часу все гарненько обміркувати або взагалі зателефонувати в банк і перевірити ту інформацію, яку незрозуміло хто повідомив по телефону.

5) “Введіть код з смс в автоматичній системі або назвіть роботу, це безпечно”.

Шахраї намагаються приспати пильність, адже тут ось є автоматична система, немає людського фактора. Насправді ж інформація все одно потрапляє не в ті руки, а потім жертва позбавляється своїх грошей.

Цей спосіб вже настільки скомпрометований злочинцями, що я особисто ставлюся до нього з великим побоюванням навіть при спілкуванні з реальними компаніями. Якось раз мені було потрібно оплатити за послугу в інтернеті, співробітниця служби підтримки хотіла перемкнути на оплату по телефону шляхом введення даних карти. Я відмовився, хоча сам дзвонив їм за офіційним номером. З великими потугами виставили мені рахунок в особистому кабінеті, який в той момент ще й підвисав. Але краще вже перестахуватись, ніж навпаки.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button