Бізнес та акції

Експерти пояснили, чому потенціал біткоїну вичерпаний

За минулу добу вартість біткоїну на кріптобіржі Binance опускалася на 8%, до двотижневого мінімуму в 53 тисячі доларів. Станом на 12:30 за Києвом ціна головної криптовалюта становить 54,6 тисяч доларів.

Нагадаємо, що котирування криптовалюти почали різко знижуватися 20 березня, після того як не змогли подолати позначку в 60 тисяч доларів. Тижнем раніше актив встановив історичний максимум вартості вище 61,8 тисяч доларів.

СЕО Coinspaid Максим Крупишев зазначає, що біткоїн вже торгується на максимальних історичних рівнях, тому не дивно, що власники великих портфелів воліють не чекати подальшого підвищення.

“зараз на ринку спостерігається цілком очікувана і класична ситуація: великі інвестори вийдуть з ситуації в плюсі, зафіксувавши прибуток завдяки дрібним і середнім інвесторам”.

ТЕХНІЧНА ПРИРОДА

Керівник відділу аналізу даних CEX.IO Broker Юрій Мазур впевнений, що поточне зниження біткоїну має більше технічну природу, ніж фундаментальну. На його думку, нинішнє зниження котирувань для головної криптовалюти могло статися на тлі слабкої реакції ринку на заяви глави ФРС США Джерома Пауелла.

“Пауелл НЕ привніс нічого нового в позиції офіційної влади США. Однак, він зробив застереження, що “біткоїн скоріше є замінником золота, а не долара”, що грає в плюс головній криптовалюті”, – пояснив експерт.

Також він нагадав про ситуацію на турецьких кріптобіржах, де вартість біткоїну наближалася до 100 тисяч доларів через падіння курсу ліри. “Це доводить здатність біткоїну бути ефективним захисним активом”, додав він.

ПОТЕНЦІАЛ ВИЧЕРПАНИЙ

“Біткоїн багато в чому вичерпав короткостроковий потенціал, і зараз активу потрібні якісь додаткові потужні драйвери для зростання”, стверджує Максим Крупишев. За його словами, “зараз таких драйверів немає”. Він також зауважив, що головна криптовалюта вже торгується вище найоптимістичніших прогнозів, зроблених в минулому році.

“Мало хто думав, що вже на початку 2021 року біткоїну вдасться доторкнутися до 60 тисяч доларів. До 35-40 тисяч доларів – так, але до 60 тисяч доларів – це було приємним бонусом для Ходлер”, – зазначив СЕО Coinspaid.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button