Бізнес та акції

Новий закон змінює роботу банків: що чекати українцям

Народні депутати України прийняли законопроект №4364 в першому читанні, роблячи черговий крок в інтеграції банківської системи країни з європейською. Даний закон розширює список фінансових і нефінансових компаній, які мають право реєструвати свої платіжні системи.


Головна мета прийнятого законопроекту – консолідація українського фінансового ринку з європейським та введення так званого «відкритого банкінгу». Дана директива дозволить різним великим українським компаніям почати надавати фінансові послуги, не будучи при цьому банками. Фінансисти вважають, що без прийняття подібного закону ринок рівномірно розвиватися не може, тому що у сучасних банківських організацій практично немає опонентів, які б могли скласти їм конкуренцію. Однак після прийняття відповідного рішення в країні з’явиться безліч небанківських фінансових організацій, які будуть підвищувати якість послуг для споживача, тим самим змушуючи великих гравців ринку також працювати над розвитком.

На даний момент законопроект прийнятий на першому читанні, проте вже відомо, що в Україні з’явиться 9 типів компаній, які зможуть надавати платіжні послуги для громадян. Серед них є два варіанти небанківських організацій, які не будуть зобов’язані отримувати це звання для надання послуг. Всі дев’ять учасників ринку зможуть на рівних видавати кредити, випускати платіжні карти і електронну валюту. При цьому велика увага регуляторів буде направлено на прозорість операцій, щоб споживачі могли отримати максимальну інформацію про роботу свого партнера. Самих користувачів також контролюватимуть ще суворіше, щоб якщо не знищити, то хоча б максимально ускладнити діяльність шахраїв.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button