Яка інформацію несуть в собі мобільні коди країн та операторів – MCC і MNC?

Зараз на головній

Якщо порівнювати з цивільними позначеннями, то MCC і MNC можна прирівняти до прописки і паспорту. Вони не потрібні постійно, але без цих ідентифікаторів не працює жодна мережа, ні в одній країні світу. Розповімо що вони позначають і навіщо використовуються в стільниковому зв’язку.


Що таке MCC і MNC

MCC  (Mobile Country Code) – мобільний код країни. Він присвоюється кожній країні і унікальний в межах всього світу. Наприклад, 255 – це код України, 262 – Німеччини, 257 – Білорусі. Всі оператори, що надають послуги мобільного зв’язку в певній країні мають однаковий код MCC. У однієї країни може бути кілька MCC кодів. Наприклад у США доступний пул MCC: 310-316.

MNC (Mobile Network Code) – це мобільний код мережі. Цей код є у кожного оператора, і він унікальний в межах всієї країни. Якщо оператор надає послуги в декількох країнах, то код MNC не обов’язково збігатиметься. Наприклад, оператор Vodafone в Ірландії має MNC = 01, а в Великобританії = 03.

Якщо у оператора багато абонентів і базових станцій в певній країні або цей оператор раніше приєднував до себе інших операторів у нього може бути кілька MNC в одній країні. Наприклад найбільший стільниковий оператор Китаю – China Mobile має в цій країні відразу три MNC = 00, 02 і 07. А в Індії у Sistema Shyam цілих 21 MNC:

MNC
Одному оператору в кожній країні може належати кілька MNC кодів

По зв’язку MCC + MNC можна визначити конкретного оператора в конкретній країні. Найвідоміші нам:

255 01 – МТС-Ukraine

255 02 – UA Beeline

255 03 – UA KYIVSTAR

255 05 – Golden Telecom

255 06 – Life:)

255 07 – Utel

Навіщо ж використовуються MCC і MNC?

Головне їхнє завдання – ідентифікувати оператора, коли мобільний телефон намагається зареєструватися в мережі. Якщо на телефоні не збереглася інформація про мережу і її параметри перед вимиканням / перезавантаженням, то він повинен буде провести сканування мережі з метою знайти свого оператора. Послідовно перебираючи мережі в різних частотних діапазонах він шукає збіг переданого в ефір зв’язку MCC і MNC з тієї, що записана в налаштуваннях СІМ-карти.

MCC і MNC потрібні для пошуку відповідного мобільного оператора за кордоном, з яким у вашій  компанії укладено роумінгову угоду

Також ці ідентифікатори важливі коли ми приїжджаємо в іншу країну і телефон намагається знайти роумінгову мережу. Всі дозволені для домашнього оператора зв’язки MCC і MNC в інших країнах, з ким укладені роумінгові угоди, також записані на СІМ-карти. Саме ці мережі телефон буде намагатися знайти в першу чергу, щоб зареєструватися в них.

Після реєстрації в мережі телефон вже не сканує ці коди постійно. Всю необхідну інформацію про інші частотні діапазони і параметри переходів в інші мережі і станції телефон дізнається з системної інформації в поточній мережі.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Названо 5 причин, чому багато пенсіонерів погоджуються на невигідні пропозиції мобільних операторів

Ми часто чуємо від людей старшого віку, знайомих або родичів, що у них кудись пропадають гроші на телефоні, хоча...

Більше схожих статей