“Просканував QR код – позбувся грошей”: набуває обертів новий вид шахрайства

Зараз на головній

З кожним роком до нас приходять нові технології. Хоч і QR код придуманий досить давно, але активне його використання було зафіксовано в 2020 році, якраз була вся ця тема з тимчасовими перепустками.


До того ж так у всьому світі. QR код є зручним і уніфікованим форматом для того, щоб його показали сканеру. У ньому може бути закладено

Привіт від GSMinfo!

Сам по собі QR код нешкідливий – в ньому зашита інформація. Посилання, текст або якийсь авторизаційний ключ (як це було з пропусками). Але повернемося до заголовку.

Є у нас приятель в Європі і у них ввели оплату проїзду таким чином. Потрібно просканувати смартфоном QR код на зупинці (в потрібному напрямку, він їздить на міжмісто), відкриється сайт, в якому потрібно просто ввести дані своєї карти і оплатити проїзд.

Нічого не віщувало біди, він провів оплату. Але заповітний чек на пошту не прийшов. Потім вже він зрозумів, що хтось підмінив QR код на зупинці і він сплатив 20 євро шахраям. Просто приклеїв свою версію.

І ось вже ввели такий термін – «кьюшінг». Це типу, як «фішинг» (коли хакер виманює логін і пароль жертви за допомогою “риболовлі”), тільки відбувається це все з підміною QR коду. А, оскільки, QR коди скоро щільно увійдуть в наше життя, то потрібно бути вкрай обережним.

Що може статися при скануванні QR коду?

– Ви перейдете на який-небудь сайт. І тут вам потрібно ретельно перевірити, чи не є цей сайт шахрайським. Також сайт вам може запропонувати щось завантажити. Не варто встановлювати додатки на смартфон зі сторонніх джерел. Тільки з Play Market.

– Може відкритися якийсь додаток, якщо він пов’язаний з QR кодом.

– Ви можете просто побачити якийсь текст.

Будьте обережні і перевіряйте надійно те, що відбувається після сканування QR-коду.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор «Vodafone» запустил лучший тарифный план по низкой цене

Мобильный оператор Vodafone запустил лучший тарифный план по низкой цене. В частности, он позволяет абонентам получить всего за три...

Більше схожих статей