Статті

“Просканував QR код – позбувся грошей”: набуває обертів новий вид шахрайства

З кожним роком до нас приходять нові технології. Хоч і QR код придуманий досить давно, але активне його використання було зафіксовано в 2020 році, якраз була вся ця тема з тимчасовими перепустками.


До того ж так у всьому світі. QR код є зручним і уніфікованим форматом для того, щоб його показали сканеру. У ньому може бути закладено

Привіт від GSMinfo!

Сам по собі QR код нешкідливий – в ньому зашита інформація. Посилання, текст або якийсь авторизаційний ключ (як це було з пропусками). Але повернемося до заголовку.

Є у нас приятель в Європі і у них ввели оплату проїзду таким чином. Потрібно просканувати смартфоном QR код на зупинці (в потрібному напрямку, він їздить на міжмісто), відкриється сайт, в якому потрібно просто ввести дані своєї карти і оплатити проїзд.

Нічого не віщувало біди, він провів оплату. Але заповітний чек на пошту не прийшов. Потім вже він зрозумів, що хтось підмінив QR код на зупинці і він сплатив 20 євро шахраям. Просто приклеїв свою версію.

І ось вже ввели такий термін – «кьюшінг». Це типу, як «фішинг» (коли хакер виманює логін і пароль жертви за допомогою “риболовлі”), тільки відбувається це все з підміною QR коду. А, оскільки, QR коди скоро щільно увійдуть в наше життя, то потрібно бути вкрай обережним.

Що може статися при скануванні QR коду?

– Ви перейдете на який-небудь сайт. І тут вам потрібно ретельно перевірити, чи не є цей сайт шахрайським. Також сайт вам може запропонувати щось завантажити. Не варто встановлювати додатки на смартфон зі сторонніх джерел. Тільки з Play Market.

– Може відкритися якийсь додаток, якщо він пов’язаний з QR кодом.

– Ви можете просто побачити якийсь текст.

Будьте обережні і перевіряйте надійно те, що відбувається після сканування QR-коду.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button